VIDEO: “koolivägivald” USA moodi – lastele järele läinud isa vahistati

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. november 2013 kell 17:301 koolSouth Cumberlandi põhikoolis kehtestati uus kord, mille kohaselt peavad lapsevanemad autoderivis ootama, et kell saaks 14.35 ja vanemad saaksid koolipäeva lõpetanud lapsed peale võtta. Pikk autoderivi tiheda liiklusega kiirtee kõrval on aga vanemate arvates ohtlikum kui laps käekõrvale võtta ja ta jalgsi kooli ja koolist koju saata. Ühele isale, kes leidis, et selline passimine on mõttetu ja laste jaoks ohtlik, lõppes lastele koolimajja järele minek vahistamisega.

 

Kooli sekretär üritas saada Jim Howe’i täitma ankeeti, millega ta oleks volitanud oma lapsi lahkuma koolist omal käel, aga mees keeldus, sest ei tahtnud neid üksinda liikluskeerisesse lubada. Howe ütles: “Nad kõnnivad koos minuga, kui kool on läbi, nagu osariigi seadus ette näeb.“ Selle peale palus kooli turvamees Avery Aytes, kes on ühtlasi South Cumberlandi politseijaoskonna asešerif, Howe’il ja temaga kaasas olnud naisel enda kabinetti tulla.

Howe aga helistas selle asemel šerifile, uurides, kas asjakohane kooliseadus tagab ikka õpilaste ohutuse, mille peale turvaülem ärritus. “Ma kutsun siia abijõud ning me paneme teid kohe vangi. Ma ei kavatse seda täna taluda. Te käitute lapsikult ja see ei sobi,“ ütles Aytes, keeldudes lubamast Howe’il oma lapsed kaasa võtta, ja öeldes, et vangla on mehe jaoks paras paik. Kui Howe vastas, et ta on varemgi kinni istunud, teatades, et ta kaebab turvamehe kohtusse, võttis too seda ähvardusena.

Videost on näha, et välimuselt küll üsna kurjakuulutav Howe jääb kogu stseeni vältel “malbelt” rahulikuks, öeldes, et ta tahab lihtsalt oma lapsi koju viia, üritades turvajuhile pealekauba selgitada, millised on tema õigused Tennessee osariigi seaduste järgi. Seaduste meenutamise peale aga sai turvamehe mõõt täis, ta käskis Howe’il panna käed selja taha ning pani ta käed pikema jututa raudu.

Kui Howe oli uksest välja saadetud ja politseiautosse “istutatud“, ähvardas Aytes vahistada ka Howe’iga kaasas olnud ja juhtunut filminud naist, kes on Howe’i elukaaslane. Vahistamisel ei loetud ette esitatud süüdistust ega kinnipeetu õigusi. “Lapsevanemana ei pea sa leiutama põhjusi, et omaenese lapsi koju viia,“ imestab Howe veidrate seaduste üle.

Asešerif Aytes keeldus juhtumit tagantjärele kommenteerimast, öeldes, et tegu on poolelioleva menetlusega, ning Cumberlandi maakonna šerif Butch Burgess ütles lihtsalt, et ta pole videot näinud ega pea seda oluliseks, sest see ei räägi kogu lugu. Tema sõnul Aytes lihtsalt tegi oma tööd kooli turvamehena, kuigi ta nõustub Howe’iga selles osas, et uus seadus pole õpilastele turvaline, kuna kooli kõrval on tiheda liiklusega kiirtee.

Vaata videot:

 

USA koolid jaburate seaduste küüsis

Kuigi selle video puhul tekib küsimus, miks kogu stseeni hakati filmima juba enne konflikti tekkimist ja on tunne, et USA-s käivad inimesed ringi, kaamerad igaks juhuks käepärast, et kõikvõimalikke konfliktialgeid Youtube’is stoorideks vormistada, on tõsi see, et Ühendriikides on üha suurenevaks probleemiks jaburad regulatsioonid koolilastele ja nende vanematele.

Nii näiteks on paljudes koolides keelatud ära vanematel anda lastele kodust kaasa toitu ilma arsti kirjata. Samal ajal aga on koolitoidus kasutatud GMO-tooraineid ja säilitusaineid ning teadlikumad vanemad annavad lastele kaasa sööki, mille koostises nad saavad kindlad olla. Kulmu paneb kergitama ka väide, et laste toitumise reguleerimine toimub laste endi huvides, sest vaid nii saab riik olla kindel, et kasvav organism saab kõiki vajalikke toidugruppe õiges koguses. Koolides, kus kaasavõetud toit on veel lubatud, aga võidakse seda kontrollida ning mingi toidugrupi puudumisel vanemaid trahvida. Samas müüakse lastele koolisööklas rämpstoitu, näiteks krõpse, jäätist ja kõikvõimalikke snäkke, mille ebatervislikkusest ei räägita midagi.

 

Allikad: Wate, Infowars

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Marlen Laanep

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt