Kas Sandy Hook võis olla julm libaoperatsioon?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. märts 2013 kell 8:59 

USA-s Connecticutis toimunud koolitulistamisest on nüüdseks möödas kolm kuud, kuid Sandy Hooki nimi käib veel ikka pidevalt uudistest läbi. Lisaks ametlikule versioonile on rohkem tähelepanu saanud ka mitmed alternatiivsed teooriad, kuid tegelik tõde juhtunu kohta ei pruugi kunagi välja tulla.

 

Ameerika ühiskonda sügavalt šokeerinud sündmuses sai väidetavalt surma 20 esimese klassi õpilast ja kuus täiskasvanut. Veretöö autor, 20-aastane Adam Lanza, tappis enne kooli juurde minemist ka oma ema ning tegi koolis pärast politseinike märkamist käsirelvaga enesetapu.

Ametliku versiooni kohaselt oli Lanzal ligipääs paljudele relvadele ning tal oli kaasas väga suur kogus laskemoona. Koolis toimunud tapmised sooritas ta poolautomaatse relvaga, mille magasini mahtus 30 kuuli. Kõiki tapetuid oli tulistatud rohkem kui üks kord – ühte poissi oli tulistatud lausa 11 korda.

 

Medikamendid ja MK Ultra

Erinevad teooriad toimunu kohta hakkasid Sandy Hooki tulistamise järel levima erakordselt kiiresti. Alternatiivsed uudisteportaalid on avaldanud lugematul hulgal artikleid selle kohta, et Lanza võis olla CIA poolt väljatöötatud meelekontrolliprogrammi MK Ultra ohver, kes olevat tarvitanud ka psühhotroopseid medikamente. Huvitav on fakt, et depressioonivastaseid ravimeid on kasutanud ka teised kooli- (ja kino-) tulistajad.

Ja kui tegu oli lavastusega, siis miks pidi keegi midagi nii jubedat tegema? Teo eesmärgina nähakse karmimate relvaseaduste sisseviimist ning kui jälgida, mis toimus meedias pärast Sandy Hooki, võib sel väitel ka mingi tõepõhi olla.

Infowars.com avaldas 27. jaanuaril raporti “Miks inimesed arvavad, et Sandy Hook on pettus”. Skeptikute rõõmuks ei uskunud nn esi-vandenõuteoreetik ja Infowarsi asutaja Alex Jones väga pikalt, et Sandy Hook võiks olla meelega korraldatud, kuid pärast tohutul hulgal materjaliga tutvumist tekkisid ka temal kahtlused. Vaata allikat siit.

 

Hukkunute omaste kahtlane käitumine

Osa teooriaid eitab igasuguse tapatöö toimumist ning väidetakse isegi, et leinavate vanemate mängimiseks olid palgatud näitlejad.

Järgnev video räägib viimase teooria poolt.

Alguses tuli sündmuspaigalt väga vastakaid teateid, segadusi oli samanimeliste isikute ja tunnistustega. Teooriat toetab ka fakt, et siiani pole lekkinud ühtegi sündmuskohal tehtud pilti. Politsei piiras kooli väga kiiresti sisse ning tehti kõik, et tragöödia toimumispaika avalikkuse eest varjata.

 

Michael Moore tahab šokeerida?

Skandaalne dokumentalist Michael Moore avaldas 13. märtsil oma blogis sissekande, milles kutsus üles fotosid siiski avaldama. Tema arvates oleks ülišokeerivad kaadrid parim ja kiireim võimalus, kuidas inimesed “üles äratada” ning tegudele sundida, sest praegu on pärast tulistamist hoogu saanud relvaseaduse muutmine taas toppama jäänud.

Moore’i otsekohene ja kahtlemata väga brutaalne ettepanek tekitas loomulikult uue tormi veeklaasis ning Moore’i vastased võtsid ägedalt sõna laste kasutamise vastu poliitilises propagandas.

 

Tehnoloogiaga vägivalla vastu

Eelmisel nädalal tuli ka natuke helgem uudis sellest, kuidas tapetud laste vanemad ning Silicon Valley tehnoloogiahiiud on ühendanud jõud, et rahastada projekte, mis aitaksid peatada tuleviku koolitulistamisi. Oodatud on nii riist- kui ka tarkvaralised lahendused, mis vähendaksid vägivalda, suurendaksid kooliturvalisust ning aitaksid paremini tuvastada vägivaldsetele tegudele kalduvaid vaimselt haigeid inimesi.

 

Vasturelvastumine

On ka neid, kes näevad lahendusi hoopis n-ö võidurelvastumises. Näiteks võttis Lõuna-Dakota osariik sel kuul vastu USA esimese seaduse, mis on suunatud otseselt õpetajate õigusele kanda klassiruumis relva. Tegemist pole kohustuse, vaid võimalusega. Lisaks võib kooli juhatus saata töötajaid õppustele relvaloa saamiseks.

Relva võivad koolis kanda ka Utah’ õpetajad ning pärast Sandy Hooki on see teema arutuse all olnud ka mõnes teises osariigis. Õpetajate relvastamise vastased ei pea relva laste läheduses eriti heaks ideeks, sest kaitsmise asemel võib relv ka tõsiseid õnnetusi põhjustada.

 

Kasutatud allikad: Business Insider, Infowars, Michael Moore, Mediaite, Mercury News, NBC, CS Monitor

Vandenõu vastu: Examiner

Vandenõu poolt: video 1, video 2

Toimetas Maarja AljasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt