Liibanonlased naeravad Euroopa Liidu otsuse üle Hezbollah musta nimekirja kanda

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. august 2013 kell 12:00 

Kui tugineda Lõuna-Liibanoni rahva küsitlustele Euroopa Liidu otsuse asjus kanda Hezbollah’ sõjaline tiib musta nimekirja, jagab enamik neist Hezbollah’ liidri Sayyed Hasan Nasrallah seisukohta, kelle sõnade kohaselt “sama hästi võiks püüda merd tühjaks kanda.”

 

Hispaaniast pärit UNIFIL üksused liiguvad tihti Khiami ja Marjayouni vaheliselt peateel kontrollides pidevalt piiri Iisraeliga. Mõlemal pool teed asuvad puuviljaaedade ja viljapõldude ääres lehvivad kollased Hezbollah lipud. Hajj Jamil Hamdan, põllumees, kes hoolitses parasjagu oma vilja eest, pilkas EL otsust sõnadega: “Vaene Euroopa Liit”

“Hezbollah’ on vastupanuliikumine,” lisas ta. “Mida tähendab vastupanu prantslaste silmis? Oma maa kaitsmist terrorismi vastu? Kui ei oleks Hezbollah’d, ei oleks meid siin põldu kündmas, me oleksime ammu mulla all.”

Lähedal asuvast külast Kfar Kilast, millest näeb Israeli, ütles Fatima Sheet, et Euroopa Liit võib “oma otsuse likku panna ja saadud lobi ära juua,” ka need sõnad kajastavad Nasrallah’ mõtteid.

“Meie vastupanuliikumise juht on seda juba öelnud ja ma kordan uuesti: Käesolev otsus on mõttetu. Kas sellise otsuse vastuvõtmine on mõistlik, kui enamik UNIFIL sõdureid on eurooplased? Soovivad nad tõesti, et me nad välja viskaksime? Me ei tahaks seda teha, sest me oleme suuremeelsed, pealegi kaitsevad nad meid.”

Siiani on suhted UNIFILiga jäänud muutumatuks. Kui meie ajakirjanik proovis pildistada UNIFIL sõidukit, jäi patrull seisma ja hispaanlasest komandör tuli küsima, mille jaoks pilti tehakse. Kui me küsisime tema mõtteid EL otsuse kohta vastas ta: “ma olen siin, et oma sinise kiivriga teha tööd ÜRO heaks,” pärast seda andis ta märguande patrullile tee jätkamiseks.

Mohammad Awada, Khiamist pärit noor mees kirjeldas, kuidas kulutulena levis sotsiaalvõrgustikes ja SMSidega nali, et Hezbollah’ liikmed põgevad küladest pärast Euroopa Liidu otsuse teatavaks saamist.

“See on rumal nali,” lisas ta. “Hezbollah’l ei ole sõjalist tiiba. On Hezbollah’ (Jumala Partei – toim.) ja on vastupanuliikumine, aga kõik töötavad ühise nime Hezbollah’ all”

“Euroopa Liit teeb ilmselt tulevikuplaane, kuid see ei sunni Hezbollah’d oma poliitilisi sidemeid lõhkuma”, ütles Awada , lisades irooniliselt: “Kui [Euroopa Liidu suursaadik Angelina] Eichhorst tahab kohtuda parlamendiliikme Mohammad Raadiga, siis võivad nad seda teha Maroun al-Ras’is,” kus toimusid 2006 aastal ägedad lahingud Iisraeli vägede ja Hezbollah’ vahel.

Teised näevad otsuse taga lootusetust või isegi “iisraeli-ameerika” otsust, mis omakorda näitavat Iisraelis valitsevat nõrkust.

“Otsus sarnaneb võitlejale lonkaval hobusel,” naeris Ali Halawi, oma põllul seistes.

 

 

Allikas: Minut

Pilt: wiki.islamiccounterterrorism.org

 

Toimetas Meeli Seermaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt