USA hakkab Süüria mässulisi relvastama

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. juuni 2013 kell 9:24Eile tegi Valge Maja avalduse, et nad on veendudnud, et Süüria valitsev režiim on kasutanud väikestes kogustes keemiarelva. Kuigi on üsna keeruline kindlaks teha, kes Süürias täpselt keemiarelva kasutas ning mitmed arvamusliidrid on öeldnud, et ilmselt on seda kasutanud vähesel määral mõlemad pooled, on USA otsustanud nüüd mässulisi relvastada. Veel pole aga öeldud, milliseid relvi täpselt tarnima hakatakse.

 

Barack Obama üks nõunikest, Ben Rhodes kinnitas, et mässuliste relvastamisel püütakse isoleerida mässuliste radikaalseid gruppe nagu al-Nusra, kuigi on mitmeid tõendeid, et just nemad on üks opositsiooni juhtivaid jõude.

Süüria valitsus reageeris Valge Maja avaldusele nimetades seda “valede karavaniks”. Süüria välisminister ütles ka, et tõendid on fabritseeritud. Nendesse ei usu ka Süüria toetaja Venemaa. “Kindlad tõendid” saabusid kahtlaselt samal ajal, kui kaalukauss on viimastel nädalatel tugevalt Süüria valitsusarmee poole kaldunud.

 

Tšetšeenia president: Süüria opositsiooni juhivad välisriikide eriteenistused

Välisriikide eriteenistused üritavad värvata Tšetšeenia noori võitlema Süüria opositsiooni poolel, ütles Tšetšeenia president Ramzan Kadõrov Interfaxile: “Pole saladus, et Süüria niinimetatud opositsiooni tegutseb välisriikide eriteenistuste juhtnööride järgi. Seda ei üritatagi varjata.”

Kadõrovi kinnitusel ei toimu Süürias mingit “püha sõda”. “Tegemist on selgelt välisjõudude poolt kavandatud aktsiooniga režiimi kukutamiseks, riigi hävitamiseks ja selle relvajõudude likvideerimiseks,” ütles Kadõrov. “Tšetšeeniast on inimesi Süüriasse sõitnud,” tunnistas riigipea. “Meie andmetel on seal langenud viis või kuus meie vabariigi elanikku. Ja mille nimel? Mille ja kelle nimel? Oleks parem, kui nad oleksid koju jäänud, oma vanemaid aidanud, lapsi kasvatanud, töötanud ja õppinud.”

 

 

Allikad: BBC, BNS

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt