Assad: Iisrael soovib Süüriat destabiliseerida

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. veebruar 2013 kell 8:51Iisraeli kaitseminister Ehud Barak andis pühapäeval Müncheni julgeolekukonverentsil esimest korda ametlikult mõista, et Iisraeli sõjalennukid ründasid Süürias sel nädalal mitut sõjalist sihtmärki. Süüria president Bashar al-Assad avaldas seejärel arvamust, et Iisrael soovib Süüriat destabiliseerida.

 

Barak märkis, et mõni päev tagasi toimunud sündmused näitavad, et Iisraeli sõnad ja teod käivad käsikäes, vahendas Thenews.com. “Me ju hoiatasime, et pole vaja vedada Süüriast relvi Liibanoni,” ütles Barak.

Esialgu eitasid Iisraeli võimud õhurünnakuid. USA ametnike teatel aga ründasid Iisraeli sõjalennukid Süüriast Liibanoni rühmitusele Hezbollah relvi toimetanud konvoid ning Damaskuse lähedal asuvat sõjalist kompleksi.

 

Türgi peaminister Recep Tayyip Erdoğan reageeris Baraki vihjetele nördimusega, öeldes, et Iisraelil on kombeks õhutada terrorismi. “Me ei saa säärast õhuruumi rikkumist heaks kiita. See, mida Iisrael teeb, on täielikult rahvusvahelise õiguse vastane. Hukkamõistust jääb siin väheseks,” sõnas Erdoğan.

 

Süüria president Bashar al-Assad sõnas, et eelmisel kolmapäeval toimunud haarang rebis maski Iisraeli tegelikult rollilt koostöös välisvõimudega, et destabiliseerida ja nõrgestada Süüriat.

 

Allikad: ERR, Aljazeera, BBC

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt