Noored programeerijad lõid Obamacare’i veebile töötava alternatiivi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. november 2013 kell 16:38Ameeika Ühendriikide äsja jõustunud ravikindlustussüsteemi ehk nn Obamacare’i jaoks loodud HealthCare.gov veebisaidi ehitamiseks kulus mitu aastat ja 634 miljoni dollarit, ometi on veebilehel jätkuvalt probleeme erinevate tõrgete ja riketega. Kolm noort programmeerijat võtsid endale eesmärgiks luua töötav ja lihtsamini mõistetav lehekülg ning said sellega hakkama vaid kolme päevaga, kulutades paarsada dollarit.

 

George Kalogeropoulos, Ning Liang ja Michael Wasser lõid lehekülje Health Sherpa, sest kõik kolm proovisid kasutada valitsuse veebilehte, et saada endale ravikindlustust ja see osutus oodatust keerulisemaks. “Meid üllatas, et HealthCare.gov-i on üsna raske kasutada,“ ütles Kalogeropoulos CNN-ile. “Kasutades veebilehel olevat infot, panime selle arusaadavamasse vormi, et oleks lihtsam saadaval olevaid pakette otsida.“

Sellise ettevõtlikkuse tulemusel sündis lihtne lehekülg, mis laseb kasutajatel oma postiindeksi ja paari lisadetaili abil otsida nende piirkonnas pakutavaid kindlustuspakette.

Health Sherpa kodulehel seisab, et tegu on tasuta juhendiga, mis muudab kergemaks tervisekindlustuse leidmise. Lisaks märgitakse ära, et Health Sherpa ei ole seotud ühegi kaubandusgrupi või valitsuse agentuuriga ning sellel pole poliitilist tagamõtet. Health Sherpa on lihtsam kui HealthCare.gov ning seetõttu ei saa seda kasutada tervishoiupaketiga liitumiseks. Lehekülg teatab, et see on ainult uurimuslikuks kasutamiseks ning et kasutajad peavad sealt leitu üle kontrollima kindlustusfirmas või HealthCare.gov-is.

Kolme nooruki töö toob välja erinevuse selle vahel, mida on võimalik saavutada väikese ekspertide grupi poolt, kellel on “kõik on võimalik“ mentaliteet ja mis võib saada suurest valitsuse projektist, kus poliitika ja bürokraatia loovad liigse segaduse.

“See ei ole aus võrdlus,“ ütles Kalogeropoulos projektide maksumuste kohta ja lisas: “Erinevalt HealthCare-gov-ist ei ühendu meie lehekülg IRS-i (maksuamet) ja mitmete teiste ametlike süsteemidega. Enamgi veel, me kasutame valitsuse infot, seega meie lehekülg on võimalik ainult tänu HealthCare.gov-i meeskonna tehtud raskele tööle.“

Originaalse Sherpa veebilehe loomine võttis aega kolm päeva ning maksis Kalogeropoulose sõnul mõnisada dollarit. Kolm programmeerijat on jätkanud lehekülje täiustamist, kuna selle populaarsus on kasvanud. Vähem kui nädalaga oli sellel pool miljonit külastust ning ligi 200 000 erinevat külastajat.

“Igas vanuses, tuhanded inimesed on meiega ühendust võtnud, et meid tänada, soovitada uuendusi ning paluda parandusi,“ ütles Kalogeropoulos. “Kümned tuhanded inimesed on meie lehte külastanud, mis viitab sellele, et me saavutame oma eesmärgi: aidata inimestel leida tervisekindlustuspakett.“

 

 

Allikad: Above Top Secret, CNN, Washington Times

Foto: ekraanikuva (CBS)

 

Toimetas Marlen Laanep

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt