Obama palus tervishoiureformi pärast vabandust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. november 2013 kell 15:01Screen-Shot-2013-11-04-at-9.30.49-AMUSA president Barack Obama tegi neljapäeval tavatu sammu, kui vabandas avalikult ameeriklaste ees, kes tervishoiureformi tõttu oma tervisekindlustusest ilma jäid. Varem oli Obama nelja aasta jooksul korduvalt kinnitanud, et kindustatud inimesed oma tagatistest ilma ei jää, kuigi paljud eksperdid seda ennustasid. Sadade tuhandete ameeriklaste tervisekindlustus katkes, kuna lepingud ei olnud kooskõlas uue seadusega.

 

Reformi välja kuulutades kinnitas Obama, et need, kes oma senise tervisekindlustusega rahul on, võivad seda jätkata. Tegelikkuses ei suudetud aga varem valitud pakettide säilimist umbes 5% inimeste puhul tagada. Oma vabanduses ütles president, et seadus oleks pidanud olema selgem, ja kinnitas, et seaduseaukude parandamisega tegeletakse.

Presidendid paluvad avalikkuse ees väga harva millegi eest vabandust ja ei tee seda harilikult isegi siis, kui tunnistavad tehtud vigu. Obama viimane andekspalumine toimus eelmise aasta veebruaris, kui ta vabandas Afganistani presidendi Hamid Karzai ees pärast seda, kui ilmsiks oli tulnud USA sõjaväelaste osalemine koraanide põletamises.

 

 

 

Allikad: ERR, Washington Post

Foto: topics.gannett.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt