Obama toetus kahanes alla 50 protsendi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. juuni 2013 kell 22:01 

Usaldus USA presidendi Barack Obama suhtes on langenud viimase 19 kuu madalaimale tasemele, ameeriklased on mures valitsuse jälgimisprogrammi ja teiste probleemide pärast, näitas esmaspäeval avaldatud küsitlus. Uudistekanali CNN küsitluse kohaselt on Obama toetus kahanenud 45 protsendini, mis on mai keskpaigaga võrreldes kaheksaprotsendine langus, vahendab BNS.

 

Valge Maja on kasvava kriitika all seoses miljonite ameeriklaste andmeid kogunud jälgimisprogrammi, ajakirjanike telefonikõnede salajase jälgimise ning maksuameti sammude tõttu maksusoodustust taotlenud konservatiivide vastu.

Viiskümmend neli protsenti küsitletuist ei olnud presidendi tegevusega rahul. Esmakordselt alates 2011. aasta novembrist on enamik ameeriklasi CNN-i küsitluses Obamast negatiivsel arvamusel ning esmakordselt kogu Obama ametiaja jooksul ei pea pooled ameeriklased riigipead ausaks ja usaldusväärseks.

“Obama toetuse languse taga on eeskätt viimase kuu 17-protsendine langus alla 30-aastaste seas, kes koos mustanahaliste ameeriklastega on olnud seni Obama kindlaimad toetajad,” ütles CNN-i küsitluste osakonna juht Keating Holland.

Viiskümmend kaks protsenti vastanuist leidis, et riikliku julgeolekuameti (NSA) jälgimisprogramm on terrorismivastase võitluse valguses adekvaatne meede. 43 protsenti aga leidis, et Obama on ületanud terrorismivastases võitluse kodanikuvabaduste piiramise punase joone.

“On selge, et NSA jälgimisprogrammi ilmsikstulek on Obama mainet kahjustanud, kuigi oma osa on ka varasematel juhtumitel, teiste seas maksuameti skandaalil,” ütles Holland.

 

Allikas: BNS

Loe lisaks: USA Today

Foto: mashable.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt