Obamal on täielik võim USA kommunikatsioonikanalite üle

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. juuli 2013 kell 13:59 

Eelmisel suvel kirjutas USA president Barack Obama ilma suurema kära ja meediaaruteluta alla määrusele, mis võimaldab Valgel Majal rahvusliku julgeoleku ettekäändel kontrollida kõiki riigis tegutsevaid eraomanduses kommunikatsioonikanaleid. 6. juulil 2012 välja antud määrus “Assignment of National Security and Emergency Preparedness Communications Functions“ annab presidendile ja föderaalvalitsusele kõigist seni vastu võetud määrustest suurima võimu.

 

President Obama ütleb, et kriitiliseks hinnatud olukordades on vajalik, et valitsus saaks kontakteeruda ükskõik kellega üle terve riigi: “Selline kommunikatsioon peab olema võimalik igasugustel asjaoludel, et kindlustada rahvuslik julgeolek, hallata tõhusalt hädaolukordi ja parandada rahvuslikku paindlikkust.“

Valitsuse ametlikul riiklike kommunikatsioonisüsteemide kodulehel on selgitus, et “infrastruktuur hõlmab õhuliine, traadita sidet, satelliitsidet, kaabelsidet ning raadio/telelevi ja see võimaldab võrgustiku, mis toetab interneti levikut ning teisi võtmetähtsusega infosüsteeme“. Selline definitsioon viitab otseselt sellele, et president on loonud endale täieliku kontrolli kogu riigi internetilevi üle.

Selleks, et Valgel Majal oleks võimalik kontakteeruda iga inimesega USA-s, on president esitanud plaani luua kõrgetasemeline komitee, mis koosneks agentidest sisejulgeolekuministeeriumist (Department of Homeland Security), Pentagonist, föderaalsest kommunikatsioonide komisjonist ning teistest valitsuse allaasutustest, et kindlustada presidendi määruse rakendamine.

Elektroonilise privaatsuse infokeskus (Electronic Privacy Information Center – EPIC) selgitab määrust järgnevalt: president on andnud sisejulgeolekuministeeriumile täielikud õigused “haarata vajadusel enda valdusse eraomanduses olevaid hooneid ja sulgeda või piirata tavakodanike kommunikatsioonikanaleid“.

Sisejulgeolekuministeeriumile anti ülesanne luua plaan, kuidas nad kavatsevad kontrollida telekommunikatsiooniteenuseid ning levitada Valge Maja sõnumit üle terve riigi. Loomulikult on selleks ette nähtud ka rahastus, et ülesande täitmiseks vajalikku varustust ja teenuseid osta.

 

 

 

 

Allikad: Storyleak, Russia Today, The White House

Foto: teapartytribune.com

 

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt