Pakistani võimud hoiatasid massiteabevahendeid seoses sõbrapäevaga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. veebruar 2013 kell 16:30 

ERR kirjutab, et Pakistani massiteabevahendid said valitsuselt ettekirjutuse, et noorte moraalne rikkumine ja usklike tunnete solvamine püha Valentini päevale pühendatud meediatoodanguga on lubamatu.

Valitsuse televisiooni- ja raadiokomitee (PEMRA) teatas, et paljud pakistanlased on varem avaldanud rahulolematust selle püha kajastamise pärast meedias, öeldes, et see on vastuolus islamivabariigi “religioosse eetikaga”, vahendasid BBC, Reuters jt.

“Ütle ei valentinipäevale. [—] See traditsioon peegeldab tundetust, häbitust ja ignorantsust islami suhtes,” seisab plakatitel, mille on Karachis üles pannud parteiga Jamaat-e-Islami seotud rühmitus.

 

“Valentinipäev ei sobi kokku islamikultuuriga. Meie arvates on inimsuhted pühad. oleme korraldanud abielud selle kultuuri järgi ja inimesed ei abiellu armastuse pärast.,” ütles Jamaat-e-Islami pressiesindaja Syed Askari. “See määrib islamiühiskonnale kaela Lääne väärtusi ja kultuuri. Vaadake Läänt – inimesed armastavad oma koeri, aga viskavad oma vanemad tänavale, kui nad vanaks saavad. meie ei taha olla sellised.”

Pakistani loodeosas asuvas Peshawaris põletas väike rühm inimesi esmaspäeval telekaamera ees valentinipäeva kaarte ning musta riietatud naised hoidsid seda tähtpäeva taunivaid plakateid.

 

BBC korrespondent Pakistani pealinnas Islamabadis teatas aga, et tänavatel on südamekujulisi lillekompositsioone ning et see püha kogub üha suuremat populaarsust. “Valentinipäev on ärile hea,” ütles naeratav Mohammed Ajmar, ulatades kliendile punastest roosidest tehtud suure sädeleva südame.

“Mulle meeldib valentinipäev,” kinnitas ka 21-aastane üliõpilane Faateh Khan, kes ostis lillepoest emale roose. “Linn on täis lilli ja see on tore! Noormees ütles, et noorte hulgas populaarse päeva vastu on vaid käputäis äärmuslasi.

 

Allikad: ERR, Reuters

 

Toimetas Õnne Puhk

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt