USA eitab oma seotust droonirünnakutega Pakistanis

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. märts 2013 kell 9:26 

Pühapäeva hommikul tapeti Pakistanis kaks arvatavat mässulist ning kohalikud ametnikud on kindlad, et tegu oli droonirünnakuga. USA pole oma seotust veel kinnitanud, kuid USA ja Pakistani vahel on juba niigi vägikaikavedu kahe veebruaris toimunud intsidendi pärast.

 

6. ja 8. veebruaril toimunud rünnakutes süüdistas nii Pakistani valitus kui ka meedia Luure Keskagentuuri, kuid eelmisel nädalal lükkas LKA selle väite ümber. Siis veeretas New York Times’i veergudel palli hoopis Pakistani väravasse, väites, et sealsed võimud üritavad LKA-d ära kasutada enda sõjaliste operatsioonide varjamiseks. Selle väite lükkas omakorda ümber Pakistani valitsus.

Viimane mõlema poole poolt kinnitatud droonirünnak toimus Pakistanis 10. jaanuaril. Kokku on USA seal riigis kasutanud mehitamata rünnakurelvi 330 korral, neist enamus viidi läbi viimase viie aasta jooksul. Pakistanil endal droonid ilmselt puuduvad ja õhurünnakuid viiakse läbi sõjalennukitega.

 

Allikad: Russia Today, New York Times, NYT 2

Arvamusartikkel droonirünnakute kohta: De Civitate

 

Toimetas Maarja Aljas

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt