Pankade päästmine jääb edaspidi klientide mureks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. august 2013 kell 20:411. augustil hakkas kehtima uus euroala seadus, mis määratleb, mis juhtub panga kokkuvarisemise korral. Üsna vaikselt ja keset suve vastu võetud pankade päästeplaan sai eelmisel nädalal selgemad piirid.

 

Juulis vaatasid euroala liidrid üle selle, kuidas käituda pankade kokkuvarisemise korral, sest Küprose pankade päästmisel kostus palju nurinaid, kuidas Euroopa Liidu maksumaksjad peavad kinni maksma Küprose vead. Varem on riigid aidanud näiteks Saksamaa ja Suurbritannia panku. Euroopa Komisjoni ettepanekul tagatakse uue kriisilahendusmehhanismiga “maksumaksjate huvid” ja teostatakse pankade üle tsentraalset kontrolli.

Küprose pangakriis näitas üsna hästi, milline saab olema vastutus tulevikus – pankade põrumise peavad kinni maksma hoiustajad, keda nimetatakse peenelt võlausaldajateks. Uued ettepanekud lähevad aga veelgi kaugemale.

Kui varem oli tagatud see, et alla 100 000 euro suurused hoiused olid kindlustatud ning jäid igal juhul puutumatuks, siis edaspidi oleks võimalik ka nendele summadele panga kokkuvarisemise korral spetsiaalne trahv määrata. Kuigi ilmselt palju tüütum on see, et väikehoiuste omanikele kehtiks pangakrahhist alates kuni nelja nädala jooksul limiit, mis lubab välja võtta maksimaalselt 100 kuni 200 eurot päevas, mis võib väheneda vastavalt sellele, kui suures hädas pank on.

 

Allikad ja lisalugemine: Hat4UK, International Business Times, E24, Planet Infowars

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt