IMF-i juht ennustab eurole helget tulevikku

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. juuli 2013 kell 9:06lagarde

Euroala ja Euroopa Liidu ühisvaluutat ootab ees helge tulevik, ennustas Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) direktor Christine Lagarde neljapäeval Vilniust külastades, vahendab BNS.

 

“Ma arvan, et Euroopal on ees helge tulevik ja eurotsooni ning eurot ootab helge tulevik,” ütles Lagarde Vilniuse ülikoolis korraldatud diskussioonil.

Eurotsooni majandus kahaneb küll IMF-i hinnangul sel aastal 0,6 protsendi võrra, aga juba järgmisel aastal peaks tulema 0,9 protsenti kasvu. Lagarde lisas Leedu ajakirjanike küsimustele vastates, et hinnangute aluseks on eeldus, et struktuurireformid jätkuvad ja pangaliit tugevneb.

 

Butkevičius: Leedu esitab eurotsooni astumise taotluse kevadel

Leedu esitab järgmise aasta kevadel Euroopa Komisjonile taotluse astuda eurotsooni, teatas peaminister Algirdas Butkevičius neljapäeval. Butkevičiuse hinnangul ei saa Leedu plaan eurole üle minna läbi kukkuda.

“See ei saa juhtuda, Leedu täidab praegu kõiki Maastrichti tingimusi. Meil on olnud juba kaks kuud deflatsioon. Meie eelarve järgmiseks aastaks põhineb finantsdistsipliinil,” ütles valitsusjuht usutluses Ziniu Radijasele.

Leedu soovib võtta Euroopa Liidu ühisraha kasutusele 2015. aastal, olles viimane kolmest Balti riigist, kes seda teeb. Leedu katse ühineda eurotsooniga 2007. aastal kukkus läbi, kuna inflatsioon ületas Maastrichti tingimusi.

 

 

Allikad: BNS, Daily Star

Foto: imf.org

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt