Petitsioon “Vabastage David Icke” kutsub üles austama Icke’i põhivabadusi ja tühistama sissesõidukeeldu EL-i

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. november 2022 kell 13:47Pilt: ekraanikuva

Petitsioon David Icke’i kaitseks kogub allkirju, et kutsuda Hollandi valitsust, kes kehtestas Icke’ile sissesõidukeelu nii Hollandisse kui ka mujale Euroopa Liitu, austama põhivabadusõigusi ja eemaldama vastav hoiatusteade Schengeni infosüsteemist. Icke pidi 6. novembril esinema Amsterdamis toimunud rahulikul meeleavaldusel “Together for the Netherlands”, kuid võimudele esitatud kaebuse tõttu keelati tal riiki siseneda, sest väidetavalt olevat ta esinenud “antisemiitlike seisukohtadega, mis pole vastuvõetavad ja on tekitanud sügavat kahju”.

 

Icke on teatavasti eemaldatud ka paljudelt sotsiaalmeedia platvormidelt, kuna ta oli Covidi sulgemiste ning sundvaktsineerimise vastu.

Petitsioonile allakirjutanud ja murelikud Euroopa kodanikud konstateerivad, et sellega, et David Icke’ile keelatakse kaheks aastaks sissepääs 26 Schengeni riiki, rikutakse Euroopa inimõiguste konventsiooni artiklit 10 ja Hollandi põhiseaduse artiklit 7.

Seda hoolimata sellest, et David Icke ei ole holokausti eitaja ega antisemiit ning tal ei ole karistusregistrit.

 

Sissesõidukeelu põhjendus: Icke on “terrorist”, kes kujutab ohtu avalikule korrale

Organisatsioon CIDI (Centre Information and Documentation Israel) vaidlustas David Icke’i riiki saabumise ja palus Amsterdami linnapeal takistada tal sellel meeleavaldusel esinemast. Amsterdami linnapea lasi seejärel immigratsiooniteenistusel (IND) uurida, kas oleks võimalik keelata Icke’il Hollandi territooriumile sisenemine.

Pärast mitmete parlamendiliikmete pöördumist otsustas justiits- ja julgeolekuminister 4. novembri pärastlõunal keelata David Icke’i juurdepääsu Hollandile ja 26 Schengeni riiki kaheks aastaks.

Keelu rakendamisel toetuti muu hulgas 21. aprillil 2022 vastu võetud 56. Hollandi terrorismiohtude hinnangule, kus kirjeldatakse liikumisi, mis “õhutavad vandenõuteooriad”, kus “dehumaniseeritakse prominentseid isikuid” ja “eiratakse demokraatlikke põhimõtteid”.

Dokumendis tuuakse valikuliselt välja terve rida Icke´i seisukohti ja tegemisi ning järeldatakse:

“Amsterdami politseile teadaolevad andmed teie kohta õigustavad muret, et teie siinviibimine võib Hollandi kontekstis tekitada nii suuri pingeid elanikkonna rühmade vahel või veelgi suurendada olemasolevaid pingeid, et avalik kord ja rahu satuvad ohtu või saavad häiritud.

Antud juhul on arvestatud, et kaitstavad avaliku korra ja avaliku julgeoleku huvid peavad olema ülimuslikud teie huvide ees, mida teenib (ajutine) viibimine Hollandis. Avaliku korra ja avaliku rahu kaitse tähtsus on ülimuslik sõnavabaduse väljendamise vabaduse ees.

Nendel põhjustel on jõutud järeldusele, et teie siinviibimine kujutab endast praegust, reaalset ja piisavalt tõsist ohtu ühiskonna põhihuvidele.”

 

Petitsioon kutsub üles austama David Icke’i põhivabadusi ja eemaldama hoiatusteade Schengeni infosüsteemist!

Petitsioonile saad alla kirjutada SIIN.

 

Icke pidi esinema aprillikuus Tallinnas, aga paraku tundub nüüd, et kauaoodatud sündmus jääb ära.

Loe lähemalt Telegramist ka advokaat Robert Sarve kommentaari:

Aprillis Tallinnas esinema pidanud David Icke sai Euroopa Liitu sisenemise keelu

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt