VIDEOD! Põllumeeste protestid Euroopas on kestnud juba terve suve ja lõppu pole näha

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. august 2022 kell 16:07Foto: ekraanikuva

Hollandist alguse saanud farmerite meeleavaldused on levinud mitmetesse riikidesse üle kogu maailma. Teatavasti teatas terroriorganisatsiooni Maailma Majandusfoorumi (WEF, World Economic Forum) haardes tegutsev Hollandi valitsus, et kliimasoojenemise ettekäändel (rohepöörde pettus) on vaja vähendada põllumajandustegevust (loe: sundvõõrandamine) ning selle asemele on kavandatud “jätkusuutlik” superlinn Tristate City. Sarnastel pastakast väljaimetud pseudoprobleemide ettekäänetel pealesurutavate meetmete vastu protestivad farmerid ka teistes riikides. Rahvusvaheline peavoolumeedia vaikib nagu ikka. Siin on väike ülevaade augustis 2022 toimunud farmerite meeleavaldustest.

 

Holland

Farmerid moodustasid traktoritest ja heinapallidest jalgratta: “Loodame teid jätkuvalt toita!”

 

Pole farmereid, pole toitu!

 

Tohutu rahvahulk Albergenis protestimas valitsuse vastu, kes ostis omavalitsuse loata varjupaigataotlejate vastuvõtmiseks hotelli. Hollandi peaminister Mark Rutte ja EL soovivad rohepöörde ettekäändel maa põllumeestelt võõrandada ja seejärel asüülitaotlejate vastuvõtmiseks anda.

 

Hollandi põllumehed Woudenbergis: “Päästke meie hinged!”

 

Palju traktoreid Hollandis kiirteel A7. Hollandi põllumeeste meeleavaldus on kestnud juuli algusest alates lakkamatult ööd ja päevad.

 

Serbia

Üles tõusevad ka Serbia põllumehed. Novi Sadis ja Vojvodinas valitsusasutuste juurde viivad teed on blokeeritud kütusekulude tõusu tõttu: “Kui te meie nõudmisi ei täida, blokeerime kogu riigi!”

 

Serbia valitsus ähvardab kättemaksuga, kui põllumeeste protest jätkub. Põllumeeste vastus ei lasknud end kaua oodata: “Tuleme Belgradi!” Tuleb väga kuum sügis Euroopas ja kaugemalgi.

 

 

Hispaania

Üles tõusevad ka Hispaania põllumehed. Suur protest Andaluusias Jaénis jätkusuutmatuks muutunud tootmiskulude tõttu: “Meile ei meeldi põldudelt protestima tulla, kuid olukord on dramaatiline!”

Tuleb väga kuum sügis Euroopas ja kaugemalgi.

 

Prantsusmaa

Samuti tõusevad üles Prantsuse põllumehed, vedades veepuuduse tõttu Le Vigani omavalitsuse lähedale sõnnikut ja kive. Niisutamine on põua tõttu keelatud ja põllukultuurid surevad.

 

Vihased Prantsuse farmerid laadivad Le Viganis prefektuuri sissepääsu juures sõnnikut, kive, sibulaid ja õunu maha. Nad mõistavad hukka meetmed, mille Macron neile põua tõttu kehtestas. Samal ajal surevad viljad.

 

Saksamaa

Üles tõusevad ka Saksa põllumehed. Täna piirasid Berliinis põllumajandusministri peakorterit paljud traktorid, et protesteerida ELi kliimapoliitika vastu, mis hävitab kogu Euroopa põllumajandussektorit.

 

Tohutu Saksa põllumeeste konvoi, umbes 400 traktorit, suundus täna Bonnis asuvasse Saksamaa põllumajandusministeeriumi, et avaldada meelt ELi kliimapoliitika vastu.

 

Põllumeeste hulgad piiravad traktoritega Bonni põllumajandusministeeriumi, olles solidaarsed oma Hollandi kolleegidega ja protestides ELi kliimapoliitika vastu, mis on kogu Euroopa põllumajandussektori põlvili surunud.

 

Itaalia

Itaalia farmerid protestivad ja blokeerivad tee, mis viib Roomast Napolisse. Seda pärast järjekordset kolleegi enesetapukatset, sest tema firma sattus kogu karja sundpraakimise eest kogunenud võlgade tõttu oksjonile.

 

Allikad: lingid/videod artikli sees

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt