Prantsusmaa siseminister lubab paremäärmuslased halastamatult maha suruda

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. juuni 2013 kell 12:45Prantsuse siseminister Manuel Valls lubas täna, et paremäärmuslike rühmituste vastu rakendatakse tõsiseid meetmeid, sest Pariisis suri noor vasakaktivist, kelle skinhead’id julmalt läbi peksid, vahendas BNS.

 

Maineka Sciences-Po ülikooli 18-aastase tudengi Clément Mérici surm ehmatas kogu Prantsusmaad ning Pariisis ja teistes suuremates linnades tulid tuhanded inimesed meelt avaldama. Rünnaku on hukka mõistnud poliitikud parteilisest kuuluvusest sõltumata. Karmisõnaline sotsialist Valls tõotas paremäärmuslikud rühmitused “halastamatult” maha suruda, kuid tunnistas, et üleöö see ei sünni.

Vastuseks raadiojaama RMC küsimusele, kas niisugused rühmitused saadetakse laiali, ütles siseminister: “Me kahtlemata teeme seda, aga see nõuab aega ja kõvasti otsustavust.”

Pariisis ja teistes linnades osales neljapäeva õhtul üle 15 000 inimese rongkäigus Mérici mälestuseks. Rahvas oli tänaval ka tema kodulinnas Brestis.

Kolmapäeval Pariisi kesklinnas Saint-Lazare’i raudteejaama lähedal aset leidnud peksmise järel, mis viis Mérici ajusurma, on vahi alla võetud seitse inimest. Peamine kahtlusalune, kes ilmselt andis tudengile surmava hoobi, on 20ndates aastates tuntud skinhead, kuid oma sõnul ei tahtnud ta Mérici tappa.

 

Allikad: BNS, Press TV, Huffington Post

Foto: www.theaustralian.com.au

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt