Plaanipärane kriis: koroonameetmete ja Suure Lähtestamise tõttu ähvardab nälg u 300 miljonit inimest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. mai 2022 kell 16:58Peavoolumeedia tunneb praeguste katkenud kauba- ja tarnevoogude ning ülemaailmse tarnepuuduse oletatava põhjusliku ahela osas vaid lihtsat loogikat – kõik see on tingitud Ukraina sõjast, olles paratamatus Venemaa-vastaste sanktsioonide tagajärjel ning loomulikult ennenägematust pandeemiast, mis meid viimased kaks aastat kimbutas. Süüdlased on selgelt tuvastatud! Tegelikult kulgeb kriis plaanipäraselt.

 

“Meil on sõda käimas Ukrainas, mis otseselt mõjutab nii meie majandust kui inimeste toimetulekut, meil on tõepoolest suur inflatsioon, meil on energiakriis ja tõenäoliselt sügisel võib-olla naaseb ka Covidi kriis ja sellega seoses see tähendab, et meil on ka vahendeid riigieelarves vaja rohkem kui kunagi varem,“ ütles 4. mail Riigikogu infotunnis peaminister Kaja Kallas.

“Sõjal ja sanktsioonidel on suurele osale maailmast üha katastroofilisemad tagajärjed,” rääkis hiljutises intervjuus väljaandele Bild Saksamaa arenguabiminister Svenja Schulze. Ta ütles, et praegu ähvardab “kõige hullem näljahäda pärast Teist maailmasõda miljonite surmajuhtumitega”, sest “koroona, äärmuslikud põuad ja nüüdne sõda on tõstnud toiduainete hindu kogu maailmas kolmandiku võrra ja on praegu rekordtasemel”. Maailma Toiduprogramm “oletab praegu, et tegelikult ähvardab palju rohkem kui 300 miljonit inimest nälg ja nad peavad oma prognoose pidevalt üle vaatama.”

 

Sulgemiste tagajärjed

Ei sõnagi sellest, et enamik tulevastest nälgijatest on kavandatud plaandeemia lavastamise (+ tõendatult täiesti tarbetute ja kahjulike koroonameetmete) ja selle pikaajaliste tagajärgede ohvrid. Poliitiliselt rahvusvaheliselt koordineeritud tööseisakud oma saatuslike tagajärgedega ülemaailmses kaubanduses ja teenustepakkumises ning tootmiskatkestused on oluliselt suurendanud kolmanda maailma ja tärkava turumajandusega riikide sõltuvust tööstusriikidest, nende suurtehnoloogiast ja arenguabi andvatest riikidest.

Selle lavastatud kriisi võitjad ei ole mitte ainult ravimihiiglaste ja vaktsiinitootjate kartell, kes teenisid tohutut kasumit tänu riigivarade ja maksutulude ümberjagamisele (sageli laenu pealt), vaid ka patente omavad valitsusvälised organisatsioonid ja miljardärifondid ning lobitööd tegevad valitsusprogrammid, mille kaudu saab ellu viia igakülgset ümberkujundamist erinevates inimarengu valdkondades.

Kõrge digiteerimise ja järelevalvega nutikad l

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt