Telegrami uudised (19/22): 92% lugejatest – Eesti Energia peab kasumit tarbijaga jagama; Kaja Kallas taganeb vaktsiinilepingutest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. mai 2022 kell 16:29Teie ees on Telegrami uudised ajavahemikust 9.-15. mai. Möödunud nädalane lugejaküsitlus näitas, et lugejate arvates peab riigifirma Eesti Energia oma kasumi arvelt elektri hindu alandama. Peaminister Kaja Kallas üllatas aga sellega ,et soovib taganeda lepingutest koroonavaktsiini tootjatega.

 

Vaata lähemalt:

 

1

https://www.telegram.ee/eesti/lugejakusitlus-kas-riik-peaks-minema-eesti-energia-kasumi-kallale

Lugejaküsitlus: Kas riik peaks minema Eesti Energia kasumi kallale (tarbija huvides)?

Esitasime esmaspäeval oma lugejatele küsimuse seoses Eesti Energia röövellikest hindadest tingitud rekordkasumiga ja tervelt 92% vastanutest leidis, et riik peaks Eesti Energia kasumi arvelt madaldama elektri hinda tarbijale.

Vaid 7% leidis, et riik peaks leidma muu võimalise elektri hinna langetamiseks, 1% arvas, et Eesti Energial on seda raha tegutsemiseks vaja ja 1% ei osanud öelda, kuidas riik peaks selles küsimuses toimima.

 

2

https://www.telegram.ee/eesti/vaata-siin-doksarja-enam-ei-vaiki-koroonavaktsiin-rikkus-mu-tervise-ii-osa

Ilmus doksarja “Enam ei vaiki – koroonavaktsiin rikkus mu tervise” II osa

TV3-e eetris oli 3. mail kolmedokk “Enam ei vaiki – koroonavaktsiin rikkus mu tervise”, mis vaatles eestlasi, kelle elu on koroonavaktsiini süsti(de) järel drastiliselt muutunud. 10. mail ilmus internetti ka saate teine osa, kus rääkis oma kogemusest koroonavaktsiini kõrvaltoimetega teiste hulgas ka TTÜ lektor ja immunoloog Sirje Rüütel Boudinot.

 

https://www.telegram.ee/eesti/geenivaramu-hakkab-eestis-uurima-ravimite-ja-vaktsiinide-korvaltoimeid

Muide, vaktsiinide kõrvaltoimete vastu tunneb huvi ka geenivaramu, oodates uuringul osalema nii kõrvaltoimeid kogenud kui ka kõrvaltoimeid mitte kogenud inimesi. „Teadmised kõrvaltoimete tekkimise geneetilistest põhjustest aitavad tulevikus tagada ohutumat ja tõhusamat ravi,“ teatab Geenivaramu oma kodulehel.

Kui juba geenivaramu vihjab, et vaktsiinid ei pruugi universaalselt sobida kõigile, siis millal lõpetavad koroonasüstide ohutuks tembeldamise meie staararstid?

 

3

https://www.telegram.ee/eesti/huvitav-poore-kaja-kallas-soovib-vaktsiinitootjate-orjalepingutest-taganeda

Huvitav pööre: Kaja Kallas soovib vaktsiinitootjate orjalepingutest taganeda

Kaja Kallas on teinud koos teiste Balti riikide peaministritega EL Komisjoni presidendile Ursula von der Leyenile pöördumise, et pääseda koroona haripunktis tehtud vaktsiinitellimuste karmidest tingimustest.

“Kallis Ursula, me märgime murega, et liikmesriigid seisavad silmitsi uue väljakutsega, milleks on vaktsiinide ületootmine ja ülevarustamine,” kirjutavad ühispöördumises Balti riikide peaministrid. Avalduses märgitakse, et tarned riikidesse jätkuvad, kuid huvi vaktsineerimise vastu on väike: “See seab surve alla mitte ainult logistika- ja ladustamisvõrgud, vaid tähendab ka mõjusid eelarves.”

Tänase seisuga on Eestis manustatud ca 2 miljonit doosi vaktsiini, aga Eesti on kokku tellinud ca 6,7 miljonit (!) doosi vaktsiini.

“Kus ladustatakse, millal saabuvad ja kellele on kavandatud ülejäänud 4,5 miljonit doosi?” – on kriitilise mõtlemisega inimesed küsinud juba ammu. Kaja Kallas mõtleb sellele nüüd – parem hilja, kui mitte kunagi?

Kui Euroopa Liit tegi Eesti eest ära otsuse tarnida siia miljoneid vaktsiine ja panna riik n-ö orjusesse, siis on see kriminaalne ja asjaga seotud isikud tuleb võtta vastutusele. Kui Kaja Kallas ja Co paluvad Ursula von der Leyenilt paremaid koroonaorjuse tingimusi, siis juba veebruaris tegid palju julgema avalduse vabadust armastavad Euroopa Parlamendi (EP) saadikud – 16. veebruaril 2022 toimunud pressikonverentsil, kus räägiti avameelselt koroonapettusest ja nõuti Euroopa Komisjoni presidendi Ursula von der Leyeni viivitamatut tagasiastumist. Saadikute hinnangul on koroona ajaloo suurim poliitiline pettus ja organiseeritud vandenõu.

 

4

https://www.telegram.ee/maailm/fda-kitsendab-jarsult-johnson-johnsoni-covid-19-vaktsiini-kasutamist

FDA kitsendab järsult Johnson & Johnsoni Covid-19 vaktsiini kasutamist

USA Toidu- ja Ravimiamet (FDA) on piiranud Johnson & Johnsoni ehk Jannseni ühekordse Covid-19 vaktsiini kasutamist täiskasvanutel. Otsus tehti pärast seda, kui amet avaldas trombotsütopeenia sündroomiga tromboosi tekke uuendatud riskianalüüsi.

Arvestades nimetatud sündroomi tõsidust ja kiiret kulgu ning teiste Covid-19 vaktsiinide kättesaadavust, otsustas FDA, et Johnson & Johnsoni ühe süstiga piirvuva vaktsiini Covid-19 kaitsest saadav kasu kaalub üles riski ainult neile, kes ei saa või ei soovi teha kordussüste nõudvaid mRNA vaktsiine.

 

5

https://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/pfizer-jai-valetamisega-vahele-vaktsineerimise-tohusus-on-95-asemel-vaid-12

Pfizer jäi valetamisega vahele: vaktsineerimise tõhusus on 95% asemel vaid 12%

Tootja sõnul on BioNTechi/Pfizeri eksperimentaalne vaktsiin 95 protsenti efektiivne, kuid vastavalt USA Toidu- ja Ravimiameti (FDA) teabedokumendile BioNTechi/Pfizeri COVID-19 vaktsiinide nõuandekomitee koosolekult ei näi see väide tõele vastavat. Kui vaktsiini tõhusust arvutada selle aruande arvude põhjal, on see vaid 12 protsenti.

Ainuüksi 2022. aasta esimeses kvartalis suutis Pfizer peamiselt tänu mRNA vaktsiinile teenida ligikaudu 7,9 miljardit dollarit kasumit. Kas tõesti on sellist summat väärt ravim, mille tõhusus jääb koroona läbipõdemisele pika puuga maha? Ja kes vastutab selle eest, et kogu maailm 95% tõhususe sööda alla neelas?

 

6

https://www.telegram.ee/maailm/vaktsineerimise-efekt-on-olnud-nadalaid-null-kas-seeparast-varjatakse-ka-statistikat

Vaktsineerimise efekt on olnud nädalaid null – kas sellepärast varjatakse statistikat?

Terviseametid kodu- ja välismaal varjavad jätkuvalt Covidi vaktsiinide tõhususe statistikat – kuigi selliste organisatsioonide ülesanne on pakkuda asjakohast objektiivset teavet. Kaudselt võime aga sellest järeldada, et vaktsiini efektiivsus langeb pidevalt – see jääb aga laiema avalikkuse eest varjatuks.

Suurbritannias on vaktsiinide tõhususe statistika varjamine täies hoos: Inglise ja Šotimaa terviseametid on vaktsineerimise tõhususe kohta katastroofilisi andmeid teadnud juba pikka aega, nii et et nad pole aprilli algusest vastavaid andmeid avaldanud. Kolleegid Saksamaa Robert Kochi Instituudist eemaldasid ametlikud andmed oma kodulehelt siis, kui nende kohaselt oli juba 92,1% koroonasurmadest vaktsineeritud inimesed. Eesti terviseamet hakkas neid numbreid varjama – 100 000 vaktsineeritud ja vaktsineerimata kohta / suhtarvude taha pugedes – juba jaanuaris ning isegi advokaatide abiga on praktiliselt võimatu täpset infot Eesti terviseametist kätte saada. Alates 1. maist lõpetati igapäevane numbrite edastamine sootuks.

Kui võtta vaevaks nädalaaruandeid hoolega läbi lugeda, siis võib avastada mõndagi häirivat. Hiljutises aruandes tunnistab RKI ametlikult, et vaktsineerimise efektiivsus langeb pidevalt ja kiiresti. Seal esitatud küsitlused näitavad, et nii topeltvaktsineeritud 5–11-aastased kui ka kolmikvaktsineeritud 12–59-aastased on vähemalt neli nädalat olnud nullilähedases kaitses sümptomaatilise infektsiooni eest.

 

7

https://www.telegram.ee/maailm/pohjalik-analuus-koroonaviiruse-kontrollimeetmete-ebainimlikkus-on-tanaseks-selgelt-toestatud

Põhjalik analüüs: koroonaviiruse kontrollimeetmete ebainimlikkus on tänaseks selgelt tõestatud

“Viimasel nädalal on liikumispiirangute ja muude kontrollimeetmete eestkõnelejad tulnud välja piiranguid kaitsvate argumentidega, ähvardades nende uuesti kasutuselevõttu ajal, kui Covid-juhtumid hooajaliselt suurenevad. Tundub, nagu nad poleks midagi õppinud,” kirjutab epidemioloog Paul Elias Alexander Brownstone’i instituudi kodulehel. Dr Alexander on epidemioloog ning eendine WHO konsultant ja USA Tervishoiu- ja Teenindusministeeriumi vanemnõunik.

Oma analüüsi kokkuvõtteks leiab Alexander, et ühiskonnad eirasid COVID-i ajal kolme põhiasja: 1) viirus elab peamiselt kõrge riskiga eakate haavatavate seas, 2) liikumispiirangute ja koolide sulgemise poliitika mõjub laastavalt kaasneva kahjuna ning 3) meie vabadused ja õigused on ohus.

 

https://www.telegram.ee/maailm/plaaniparane-kriis-koroonameetmete-ja-suure-lahtestamise-tottu-ahvardab-nalg-u-300-miljonit-inimest

Ja muidugi püütakse koroonakriisi tulemusi sõja kaela ajada:

Plaanipärane kriis: koroonameetmete ja Suure Lähtestamise tõttu ähvardab nälg u 300 miljonit inimest

Peavoolumeedia tunneb praeguste katkenud kauba- ja tarnevoogude ning ülemaailmse tarnepuuduse oletatava põhjusliku ahela osas vaid lihtsat loogikat – kõik see on tingitud Ukraina sõjast, olles paratamatus Venemaa-vastaste sanktsioonide tagajärjel ning loomulikult ennenägematust pandeemiast, mis meid viimased kaks aastat kimbutas. Süüdlased on selgelt tuvastatud! Tegelikult kulgeb kriis plaanipäraselt.

“Meil on sõda käimas Ukrainas, mis otseselt mõjutab nii meie majandust kui inimeste toimetulekut, meil on tõepoolest suur inflatsioon, meil on energiakriis ja tõenäoliselt sügisel võib-olla naaseb ka Covidi kriis ja sellega seoses see tähendab, et meil on ka vahendeid riigieelarves vaja rohkem kui kunagi varem,“ ütles 4. mail Riigikogu infotunnis peaminister Kaja Kallas.

“Sõjal ja sanktsioonidel on suurele osale maailmast üha katastroofilisemad tagajärjed,” rääkis hiljutises intervjuus väljaandele Bild Saksamaa arenguabiminister Svenja Schulze. Ta ütles, et praegu ähvardab “kõige hullem näljahäda pärast Teist maailmasõda miljonite surmajuhtumitega”, sest “koroona, äärmuslikud põuad ja nüüdne sõda on tõstnud toiduainete hindu kogu maailmas kolmandiku võrra ja on praegu rekordtasemel”. Maailma Toiduprogramm “oletab praegu, et tegelikult ähvardab palju rohkem kui 300 miljonit inimest nälg ja nad peavad oma prognoose pidevalt üle vaatama.”

 

8

https://www.telegram.ee/eesti/telegram-ee-l-on-nuud-twitteri-konto

Telegram.ee-l on nüüd Twitteri konto

Faktikontrollijatele ei meeldi, et Elon Musk ostis Twitteri ära, seega asjade loogilise jätkuna avas Twitteris konto ka Telegram.ee.

Lisaks soovime omal nahal kogeda, kas kuulujutud sellest, et Twitterist saab nüüd n-ö vaba sõna kants, vastavad tõele või ei. On ju nii laiatarbemeedia kui ka paljud sealsed arvamusliidrid avaldanud pahameelt (näiteks Bill Gates), et nüüd võivad “libauudised” jälle levima hakata ja palju kahju teha või et “nüüd on trollid tagasi“. Huvitav, et enne koroona-ajastut nimetati seda lihtsalt sõnavabaduseks.

Leiad meid siit: https://twitter.com/TelegramMedia

 

 

Need olid Telegrami uudised möödunud nädalast.

Tule kapist välja ka sina, me kõik teame, et see on hoax!

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt