Telegrami uudised (36/22): hinnatõusu meeleavaldused vallutavad Euroopat, iroonia Eestit

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. september 2022 kell 15:21Fotokollaaž: ekraanikuva + reform.ee + Canva.com

Teie ees on Telegramile silma jäänud uudised 2022. aasta 36. nädalast ehk ajavahemikust 5.- 11. september.

 

Möödunud nädalal vallutas nii välis- kui kodumaise peavoolu ja alternatiivmeedia uudis Prahas toimunud massi- meeleavaldusest. Eestis kütsid kirgi venelaste Schengeni viisade ja energiateemad.

Vaata lähemalt:

 

1

https://www.telegram.ee/maailm/videod-tsehhis-tuli-tanavatele-70-000-valitsusega-rahulolematut-inimest

Tšehhis tuli tänavatele 70 000 valitsusega rahulolematut inimest

3. septembril valgus Praha tänavatele hinnanguliselt 70 000 inimest, kes avaldasid meelt ligi 20% inflatsiooni ja kasvavate energiahindade vastu.

Postimehe andmetel kurtsid protestijad ka Covid-19 vaktsiinide ja migrantide üle ning Tšehhi konservatiivne peaminister Petr Fiala kommenteeris rahvusvahelisele meediale, et protesti algatasid venemeelsed äärmuslased.

Selleks aga, et aru saada rappa jooksnud energiapoliitikas, ei ole vaja olla ei venemeelne ega ka äärmuslane…

 

2

https://www.telegram.ee/maailm/videod-me-ei-maksa-neid-inimesed-ule-maailma-poletavad-elektriarveid-protestiks

Inimesed üle maailma põletavad protestiks elektriarveid

“Me ei maksa neid arveid!” kuulutavad protestiaktsioonide käigus oma elektriarveid põletavad inimesed. Energiahindade tõusu vastu protestiti nii Itaalias, Šotimaal kui Saksamaal. Huvitaval, millal jõuavad nii kaugele eestlased, kes on kannatanud palju suurema inflatsiooni käes kui ülejäänud Euroopa?

 

3

https://www.telegram.ee/maailm/sveitsis-maaratakse-talvekuudel-majade-ulesoojendamise-eest-karistus-19-kraadi-on-piir

Šveitsis määratakse talvekuudel majade “ülesoojendamise” eest karistus: 19 kraadi on piir

Koroonaterroristid nii Eestis kui ka välismaal on vaikselt tegemas rebrändingut – surmavat taudi levitavad terved haiged inimesed on nüüd asendumas soojapatustajatega.

Šveitsi elanikke, kes hoiavad sel talvel oma kodudes sooja üle 19 kraadi Celsiuse järgi ja rikuvad gaasipuuduse tõttu valitsuse juhiseid, ähvardavad rahatrahvid ja kuni kolmeaastane vanglakaristus.

Gaasiga köetavates hoonetes ei tohiks temperatuur ruumis ületada 19 kraadi, sooja vett tohib soojendada vaid kuni 60 kraadini ning saunad ja basseinid tuleks sulgeda.

Juba räägitakse ka n-ö energiapatustajate jahtimisest. Võimude sõnul küll usaldatakse inimesi, ent siiski hakatakse teostama pistelisi kontrolle.

 

4

Teistmoodi arvamus: Reinsalu ksenofoobia – kas venelastest tehakse uued juudid?

https://www.telegram.ee/arvamus/teistmoodi-arvamus-reinsalu-ksenofoobia-kas-venelastest-tehakse-uued-juudid

Märkus! Telegram.ee ei ole Vene-Ukraina sõja poolt, ei õigusta Venemaa liidrite käitumist ega soovi vähendada ukrainlaste kannatusi. Artikli autor, anonüümseks jääda sooviv lugeja, kutsub kõiki üles kainele mõistusele ja mõtlema, kui palju me soovime, et erinevad sanktsioonid veel hindu tõstaksid ja meie majanduse halvenemisele kaasa aitaksid.

“Kuigi Põhjamaad ei ühine Balti riikide viisakeeluga venemaalastele, sest kahtlevad selle seaduslikkuses, ütles koroonaterrorist, Eesti välisminister Urmas Reinsalu valitsuse pressikonverentsil, et Eesti soovib rakendada alates 19. septembrist riiki sisenemise keeldu mis tahes riigi väljastatud Schengeni turismiviisaga Venemaa kodanikele. “Te pole siia oodatud,” sõnas ta.

Sellise ettevõtmisega ristitakse täiesti süütud Venemaa kodanikud automaatselt n-ö teise klassi kodanikeks sarnaselt sellele, kuidas käituti juutidega II ms ajal.

Kas me tahame oma valusa mineviku eest tagasi teha? Kas see ongi euroopalik käitumine? Kui Reinsalu keelaks Eestisse sisenemise mõnele teisele rahvusele või rassile, lendaks Euroopa Komisjon ja Klaus Schwab talle kraesse enne kui Reinsalu jõuab öelda “rohepööre”,” kirjutab Telegrami ajaloohuvilisest lugeja J.T, lisades, et antud keeldu saab Venemaa ka Balti riikide vastu kasutada.

 

https://www.telegram.ee/arvamus/andres-laiapea-eestlased-venelased-ja-kollektiivne-vastutus

Nagu tõi oma analüüsis „Eestlased, venelased ja kollektiivne vastutus“ välja poliitikavaatleja Andres Laiapea:

Vaid pool aastat tagasi suhtus valitsus venelastesse 180 kraadi teisiti. Vahetult pärast Venemaa kallaletungi Ukrainale rõhutas Eesti valitsus oma strateegilises kommunikatsioonis, et selles sõjas on süüdi Putini režiim, mitte venelased kui rahvus.

Laiapea arvates võiks venelasi Eestisse lasta just sealse režiimi õõnestamiseks. Ta toob näiteks Põhja-Korea, mille elanike eraldamine ülejäänud maailmast ei ole viinud sealse režiimi kokkuvarisemiseni, vaid on ilmselt hoopis pikendanud selle eluiga.

„… ei saa pidada halvaks seda, kui Vene turistid jätavad oma raha Euroopasse, sest muidu läheb see lihtsalt suures osas Venemaa sisemajandusse. Välisturism nõrgestab tegelikult Venemaa enda majandust, viib raha riigist välja, kahjustades ka sel moel riigi võimekust sõda jätkata,“ leiab Laiapea.

Poliitikavaatleja juhib tähelepanu ka valitsuse kommunikatsioonivigadele ja küsitavatele otsustele ning tõdeb, et mida rumalamaks poliitikud rahvast peavad, seda lihtsakoelisemaks muutuvad nende sõnumid. Aga rahvas on alati targem kui ükski poliitik.

 

5

https://www.telegram.ee/teadus-ja-tulevik/modelleerimisuuring-kas-covid-vaktsineerimine-hoidis-toesti-ara-14-miljonit-surmajuhtumit

“Modelleerimisuuring”: kas “COVID-vaktsineerimine” hoidis tõesti ära 14 miljonit surmajuhtumit?

Hüpotees, et COVID-i “vaktsineerimised” hoidsid ära 14 miljonit “COVID-surma” ja leevendasid seega märkimisväärselt “pandeemia” tõsidust, põhineb ebarealistlikel arvudel ja tõendatavalt valedel arvutustel, leiavad meditsiiniajakirjas The Lancet avaldatud modeleerimisuuringut põhjalikult analüüsinud arstid ja teadlased organisatsioonist Doctors for COVID Ethics.

Avaldatud info kohaselt on näha ka, et seda niinimetatud modelleerimisuuringut rahastasid muu hulgas just need institutsioonid, kes teenivad “vaktsineerimiste” pealt miljoneid…

 

6

https://www.telegram.ee/nwo/tooteraapia-kaitse-ennast-mottetute-meetmetega-olematu-ohu-eest

Nii vaktsiineerimise kui ka teiste koroonameetmete ebaõnnestumiste valguses on eriti irooniline, kuidas Eesti riiklikud institutsioonid püüavad peale suruda uut, olematut lainet.

Tööteraapia: kaitse ennast mõttetute meetmetega olematu ohu eest

Tööinspektsioon saatis tööandjatele välja värsked soovitused koroonaviiruse leviku piiramiseks, Telegram.ee andis ülevaate, kuidas kavatseme neid oma kontoris rakendada.

Näiteks.

Tööinspektsioon soovitab “suunata nakatunud töötaja 5 päevaks karantiini”. Meie oleme juba mitu sammu eespool ning vallandame kõik töötajad, kes nakatuvad, sest nad ilmselgelt ei ole täitnud ohutusmeetmeid nagu topeltmask, kondoom, 5 vaktsiini, desovahend ja Paxlovid. Milleks võtta riske? Maandame pigem..

Tööinspektsioon: “vaktsineerimise hõlbustamiseks saate kutsuda ettevõttesse vaktsineerija”. Super, ma loodan, et Karmen Joller tuleb isiklikult ja teeb süsti mulle mõlemasse kätte! Sest nagu äsja ütles Bideni Covidi-nõunik: “Jumal andis meile kaks kätt — üks gripi ja teine Covidi vaktsiini jaoks.” ja Joller ju ütles juba möödunud suvel, et vaktsineerimine on meie kohustus Jumala ees. Kaks nii suurt koroona- ja religioonieksperti ei saa ju ometi eksida!?

 

Ja lõpetame samuti huumorilainetel.

7

https://www.telegram.ee/arvamus/repliik-ettepanek-irooniliseks-meeleavalduseks-kaja-kallase-ja-suvariigi-toetuseks

“Keegi võiks teha suure iroonilise meeleavalduse süvariigi ja Kaja Kallase toetuseks,” kirjutas meile naljahambast lugeja.

Midagi siukest nagu vene ajal olid meeleavaldused tolleaegse riigikorra toetuseks. Saaks pidada jaburaid kõnesid selle kohta, kui hästi Eestis kõik on. Loosungitel ülistaks teadust ja peavoolumeediat ning oleks tänulik vaktsiinide ja chemtrailsi eest. Avaldame toetust sõjale Ukrainas ja kõrgele elektrihinnale, mis kiirendab rohepööret. Sellest saaks mõnusa ja lõbusa absurdi.

Monty Kallas Flying Circus!

 

Need olid Telegrami uudised möödunud nädalast.

Tule kapist välja ka sina, me kõik teame, et see on hoax!

 

Toimetasid Hando Tõnumaa ja Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt