Saksamaal käiakse vaktsiinikahjustuste pärast kohut: AstraZeneca peaks avaldama tromboosijuhtude arvu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. veebruar 2024 kell 16:42Foto: Pixabay / Paul_McManus

Saksamaal Bambergi kõrgemas piirkonnakohtus toimus AstraZeneca vastase tsiviilasja järjekordne istung, kus Hofi linnast pärit naine kaebas ravimifirma kohtusse vaktsineerimisest saadud tervisekahju tõttu.

 

19. veebruaril jätkus Bambergi kõrgemas piirkonnakohtus tsiviilasi ravimifirma AstraZeneca vastu. Ülem-Frangimaalt Hofi linnast pärit naine kurtis, et sai vaktsineerimisest kahju ning pärast sooleveeni tromboosi tuli osa tema soolest eemaldada.

 

Enne kahju hüvitamise nõuet käsitletakse teabenõuet

Kõrgema ringkonnakohtu menetlus puudutas tegelikult algselt teise astme otsust kahju hüvitamise nõude kohta. Esimeses kohtuastmes jättis Hofi piirkonnakohus hagi rahuldamata. Hageja on nüüdseks esitanud oma advokaadi kaudu ravimifirma vastu täiendava teabe hagi.

Hageja advokaat Volker Löschner kutsub vaktsiinitootjat üles avalikustama kõik talle teadaolevad juhtumid ja ka kõik kahtlustatavad juhtumid, riskid, kõrvalmõjud või koostoimed, mis on seoses vaktsineerimisega ilmnenud.

Ravimifirma nõudis istungil selle teabehagi rahuldamata jätmist. Kohus soovib 18. märtsil otsustada, kas kõik teadaolevad vaktsineerimisega seotud tromboosijuhtumid oleks tulnud esitada 2023. aasta detsembri lõpuks.

“Tänasel istungil pidas neljas tsiviilkohus läbirääkimisi, millises mahus tuleb anda teavet selle kohta, milliseid teguviise ja milliseid juhtumeid on teada, mis on viinud tromboosini,” selgitab kõrgema ringkonnakohtu pressie

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt