Nüüd, kui pool maailma on süstitud, alustati lõpuks Covid-vaktsiinide loomkatseid…

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. veebruar 2024 kell 17:39



Foto: Pexels

Üks hiljutine teadusuuring tõi osa teadlaste arvates lauale selged tõendid selle kohta, et COVID-19 vaktsineerimine põhjustab rottidel autismilaadseid sümptomeid: nimelt, vaktsineeritud rottide isastel järglastel vähenes sotsiaalne suhtlus, aga ka koordinatsioon ja liikuvus.

 

Hiljutine Türgis tehtud uuring andis uusi teadmisi mRNA COVID-19 vaktsiinide mõjust närvisüsteemi arenguprotsessidele. Uuring, mis avaldati 10. jaanuaril 2024 ajakirjas Neurochemical Research, keskendus närvisüsteemi arenguhäiretele, eriti autismile.

 

Uuring näitas, et vaktsineeritud rottide järglaste ajus oli vähem närvirakke

Teadlased uurisid Pfizeri mRNA COVID-19 vaktsiiniga vaktsineeritud rottide järglasi. Uuringu tulemused näitavad, et meessoost järglastel leiti märgatav muutus käitumises autismilaadsete mustrite mõttes. Need väljendusid peamiselt oluliselt vähenenud sotsiaalses suhtluses ja korduvas käitumises.

Teadlased leidsid ka, et aju olulistes osades oli vähem närvirakke ehk nn neuroneid. See neuronite arvu vähenemine võib viidata sellele, et toimus närvikoe lagunemine – nähtus, mida nimetatakse neurodegeneratiivseks protsessiks, või närvisüsteemi areng on kulgenud ebatavaliselt.

Meessoost järglastel esines ka motoorsete oskuste häireid, mis väljendus koordinatsiooni ja liikuvuse vähenemises.

 

Uuring tekitas teadusmaailmas märkimisväärset “elevust”

Radioloog ja vähiuurija William Makis väljendas 12. jaanuaril X-is (endine Twitter) tulemuste üle üllatust, nimetades neid “šokeerivateks”. “Praegu on õige hetk kohe lõpetada COVID-19 mRNA vaktsiinide kasutamine ja põhjalikult hinnata tohutut kahju, mis võib olla põhjustatud järgmisele põlvkonnale,” rõhutas ta.

Ajakirjanik Sally Beck rõhutas, et BBC on korduvalt soovitanud rasedatele naistele COVID-i vastu vaktsineerimist

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt