EL-i salaleping paljastab, et Pfizer-BioNTech sai eeliskohtlemise röövellikus kokkuleppes

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. september 2023 kell 17:08Foto: Олександр Луценко / Adobe Stock

Arvestades aastaid, mil COVID-19 vaktsiinide ohutuse ja tõhususe kahtluse alla seadmine ei olnud mitte ainult tabu, vaid ka paljudes sotsiaalmeedia foorumites sõna otseses mõttes keelatud, võib-olla kõige jahmatavam säte EL-i muutmata kujul avaldatud lepingus Pfizer/BioNTech konsortsiumis lisatud tellimisvormi klausel, milles EL-i liikmesriigid peavad tunnistama, „et vaktsiini pikaajaline mõju ja efektiivsus ei ole praegu teada ning vaktsiinil võivad olla kahjulikud mõjud, mida praegu ei teata”.

 

Kuid mis muudab asjakohase klausli veelgi olulisemaks ja paljastavamaks, on see, et see on olemas ainult Pfizer-BioNTechi lepingus ehk seda ei leia EL-i lepingutest Moderna ja AstraZenecaga, mis on samuti avaldatud muutmata kujul.

 

Dokumendi (näiliselt) identne koopia on netist leitav

Itaalia avalik-õiguslik ringhääling RAI avaldas 2021. aasta aprillis Pfizer-BioNTechiga sõlmitud redigeerimata EL-i lepingu ehk Advanced Purchase Agreement (APA), kuid selle kättesaadavust on sellest ajast alates suures osas eiratud või isegi aktiivselt varjatud.

Euroopa Komisjon oli varem internetti postitanud tugevalt redigeeritud versiooni. RAI postitas nii Pfizer-BioNTechi APA kui ka Moderna APA samal ajal seoses uurimisaruandega. Kaks kuud varem oli see

Palun oota...

Tegemist on tasulise artikliga, edasi lugemiseks palun logi sisse või vali maksemeetod

    Telegram.ee tavaliige Telegram.ee kuldliige
Ava galerii

10.88€
1 kuu

(130.56€ 1 aasta)

50€
6 kuud

(8.33€ 1 kuu)

188€
1 aasta

(68€ aasta / 5.66€ kuu +*)
Telegrami 1g kuldplaat
* väärtus 120€, limiteeritud kogus!
Kõik artiklid
Kõikide artiklite kuulamisvõimalus
Kõik videod
Kõik koolitused
Kõik podcastid
Telegram Mastermindid veebis
Kohtumised Telegram.ee toimetusega näost näkku
-10% allahindlus Telegram.ee veebipoes (ka kuldplaadilt)
 TelliTelliTelli


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt