Suurbritannia sulges julgeolekukaalutlustel Jeemeni saatkonna

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. august 2013 kell 9:12Suurbritannia sulgeb ajutiselt kaheks päevaks saatkonna Jeemeni pealinnas Sanaas seoses kasvanud julgeolekumuredega, teatas eile välisministeerium, vahendas BNS.

 

“Saatkond on suletud 4. ja 5. augustil. Me toome seoses suurenenud julgeolekumuredega Sanaast ära ka osa saatkonnatöötajaid,” kinnitas välisministeeriumi eestkõneleja. Julgeolekuohud on muu hulgas seotud moslemite püha ramadanikuu lõppemisega kolmapäeva õhtul, ent midagi rohkemat siiski ei täpsustatud.

USA valitsus väljastas reedel Al-Qaeda terroriohu tõttu ülemaailmse reisihoiatuse. USA välisministeeriumi hinnangul on terrorioht eriti kõrge Lähis-Idas ja Põhja-Aafrikas ning rünnak võib toimuda Araabia poolsaarel või seda võidakse sealt organiseerida.

Al-Qaeda ja sellega seotud organisatsioonid “kavandavad jätkuvalt terrorirünnakuid nii selles piirkonnas kui ka väljaspool”, teatas ministeerium. Reisihoiatus järgnes neljapäevasele teadaandele, et USA kavatseb pühapäeval kogu moslemimaailmas oma konsulaadid ja saatkonnad sulgeda ning nende taasavamine otsustatakse hiljem.

Riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni hinnangul tasub USA ülemaailmsesse reisihoiatusse tõsiselt suhtuda, sest pole tavapärane, et suurriik sulgeb ühel päeval 21 esindust.

 

Allikas: BNS, Daily Mail

Foto: Wikimedia Commons / Vaughan Leiberum

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt