Tony Blair kutsub üles osalema Süüria konfliktis

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. juuli 2013 kell 20:48Suurbritannia endine peaminister Tony Blair ütles usutluses BBC-le, et Süüria kodusõda on põhjustanud rohkem surmasid, kui Iraagi konflikt alates 2003. aastast ning et ta pooldab lääneriikide sekkumist. Blair oli oma peaministriks oleku ajal George W. Bushi truu liitlane, kes toetas nii 2001. aasta sissetungi Afganistani kui ka Iraagi sõja alustamist 2003. aastal. USA toetamisega pälvis ta ka hüüdnimed nagu Bushi puudel, 51. osariigi kuberner, USA välisminister kui Tony Bliar (‘liar’ tähendab inglise keeles valetajat). Blairi on nimetatud sõdadesse sekkumise pärast korduvalt ka sõjakurjategijaks.

 

“Ma isiklikult arvan, et me peaksime vähemalt kaaluma ja kaaluma aktiivselt Süüria kuulutamist lennukeelutsooniks,” ütles Blair. “Sekkumisest keeldumine, kui on näha, mis Süürias praegu toimub – lõppude lõpuks on Süüria kodusõjas surnud proportsionaalselt suurem hulk elanikkonnast kui Iraagis alates 2003. aastast, ning sellele ei näi lõppu tulevat – siis on ka tegevusetus poliitika ning otsus, millel on tagajärjed.”

“Asi, mida me oleme selle regiooni kohta mõistnud, on see, et inimesed sekkuvad seal. Nii et kui me eemaldame ennast sellest, siis need erimeelsused ei lahenda ennast nende riikide sees ise,” lisas Blair.

Samuti rääkis poliitik Egiptusest, mille uhul rõhutas, et Suurbritannia peaks aitama sealset sõjaväge, mis eelmisel nädalal president Morsi kukutas. “Ainus viis, kuidas jõuda heale demokraatlikule järjele on valitsuse toetamine,” arvas Blair.

 

Allikad: The Telegraph, davidicke.com 

Foto: dailymail.co.uk

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt