USA väljastas ülemaailmse reisihoiatuse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. august 2013 kell 20:21USA valitsus väljastas reedel oma kodanikele al-Qaeda terroriohu tõttu ülemaailmse reisihoiatuse. USA välisministeeriumi hinnangul on terrorioht eriti kõrge Lähis-Idas ja Põhja-Aafrikas ning rünnak võib toimuda Araabia poolsaarel või seda võidakse sealt organiseerida. Hoiatus anti terveks augustikuuks ning teade tuli päev pärast seda, kui USA oli teatanud saatkondade sulgemisest tuleval pühapäeval turvakaalutlustel.

 

Al-Qaeda ja sellega seotud organisatsioonid “kavandavad jätkuvalt terrorirünnakuid nii selles piirkonnas kui ka väljaspool”, teatas ministeerium. USA kodanikel soovitatakse olla terve augustikuu jooksul reisides ettevaatlikud ning teatama välissaatkondadele, millises riigis nad parasjagu viibivad.

Reisihoiatus järgnes neljapäevasele teadaandele, et USA kavatseb pühapäeval kogu moslemimaailmas oma konsulaadid ja saatkonnad sulgeda ning nende taasavamine otsustatakse hiljem. Välisministeeriumi kõneisik Marie Harf nimetas neljapäeval seda sammu ettevaatusabinõuks, kuid keeldus täpsustamast ohu iseloomu või nimetama, millised esindused suletakse. Teada on, et lisaks mitmetele islamiriikidele on esindus kinni ka näiteks Iisraeli pealinnas Tel Avivis.

 

 

Allikad: BNS, CNBC, Yahoo!

Foto: americanonews.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt