EL-i riigid soovivad terrorinimekirjade koostamist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. august 2013 kell 14:38 

Üheksa Euroopa Liidu liikmesriiki eesotsas Prantsusmaa ja Belgiaga kutsusid neljapäeval üles koostama nimekirju lennureisijate isikuandmetest, eesmärgiga vähendada terroriohtu ja hoida noori inimesi tagasi konfliktikolletesse reisimast, vahendab BNS.

 

“Üks tõhusamatest meetoditest selliste inimeste jälgimiseks, kui nad reisivad Süüriasse või mujale ja sealt naasevad, oleks broneeringuinfo (PNR – Passenger Name Record) süsteemi kasutamine,” sõnasid Prantsuse siseminister Manuel Valls ja tema Belgia kolleeg Joëlle Milquet ühises avalduses.

Siseministrite sõnul toetavad seda ettepanekut ka Suurbritannia, Saksamaa, Itaalia, Luksemburg, Holland, Poola ja Rootsi.

PNR-süsteem “lubaks võimudel jälgida selliste inimeste liikumist, et teha kindlaks need sageli noored ja haavatavad inimesed, kes võivad riskida konfliktikolletesse reisides oma eludega”, lisasid ministrid.

Samal ajal aitaks see ministrite sõnul ka ennetada “terroriakte Euroopas või teatud raskeid kuritegusid”.

Paljud noored Prantsusmaal ja Belgias elavad “Euroopa pühasõdalased” on käinud võitlemas niisugustes konfliktikolletes nagu Süüria ning kardetakse, et nad võivad sealt naasta radikaliseerununa ja sõjaväelise väljaõppega.

“Mitte kõik need inimesed ei ole pühasõdalased või terroristid, kuid meil on piisavalt alust muret tunda,” sõnas Valls.

Euroopa Komisjon esitas sarnase ettepaneku 2011. aastal, kuid Euroopa Parlamendi kodanikevabaduste komitee hääletas selle aprillis maha.

Sel aastal avaldatud Londoni Kings College’i raporti kohaselt on Süüria konfliktis alates 2011. aasta märtsist osalenud 600 inimest 14 Euroopa riigist, sealhulgas Austriast, Suurbritanniast, Saksamaalt, Hispaaniast ja Rootsist.

 

 

Allikas: BNS

Loe lisaks: The Voice of Russia

Foto: outsidethebeltway.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt