Tonnide viisi CO2-t: kuidas ÜRO aadel ressursse hävitab

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. detsember 2022 kell 9:24Kwakiutlitel (Vaikse ookeani looderanniku põlisrahvas) on festival, kus näidatakse oma rikkust väärtuslike esemete hävitamisega. Selleks tulevad hõimu liikmed ja naabrid kokku, et peale hinnaliste asjade hävitamise pidada ka läbirääkimisi loodusvarade jagamise üle. Novembris viis ÜRO läbi “rikkuse festivali” (kliimakonverents) Cop27, kus osales u 20 000 inimest, kes tavapäraselt lennutatakse sellele sündmusele igast maailmanurgast kohapeale, sageli turistlikult atraktiivsetesse kohtadesse, sel aastal siis Egiptusesse Sharm El-Sheikhi. Eesmärgiks on arutada selliste eluliste ressursside jagamist nagu vesi, elekter, nafta ja muu igapäevaeluks vajalik ning muidugi maksuraha. Vastupidiselt Kwakiutlile, kus asjakohaseid küsimusi arutavad ja otsustavad legitiimsed klannipealikud, sõlmitakse ÜRO kokkulepped “töörühmades”, milles osalevad inimesed, keda keegi ei tea, kelle poolt keegi ei ole hääletanud ja keda keegi ei pea oluliseks.

 

Sellest hoolimata astuvad sajad riiklikud osalejad oma valitsuse tšarterlennukitele, et võistelda kohalike elanike ressursside pärast Buenos Aireses, Cancunis, Milanos, Montrealis, Nairobis, Limas, Marrakechis, Dubais, Sharm El Sheikhis, Glasgows või Balil. Nagu näete, otsivad ÜRO reisibüroo vastutavad inimesed alati atraktiivseid kohtumispaiku, kus lisaks mitmekäigulisele menüüle kompenseeritakse ka turismi raamprogrammiga meelelahutus safarist Highlandi viskitehase Punases meres snorgeldamiseni.

Viimasel sellisel mängul Sharm El Sheikhis olid kõige olulisemaks aruteluks kliimamuutused, mida lahati krevettide ja vahuveinisorbeti kõrvale pärast soojas merevees sulistamist. Tänavusel Saksamaa kliimaväelaste väljasõidul tšarterlennukitega Sharm El Sheikhi toodeti 308 tonni süsihappegaasi. Sellist kogust saab „neutraliseerida“ süsinikukrediidiga ehk heitkoguste vastu finantseerimisega selleks ette nähtud kaubanduse kaudu: see tähendab, et ve

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt