Korruptsioonivaba Eesti tutvustab Transparency Internationali uuringut

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. juuli 2013 kell 9:14alarminglevelofcorruptioninindia1jpeg

Ühing Korruptsioonivaba Eesti tutvustab algaval nädalal uue mõõdiku korruptsioonibaromeetri tulemusi, uuringu viis 107 riigis läbi korruptsioonivastase võitluse organisatsioon Transparency International, esimest korda oli uuringusse kaasatud ka Eesti.

 

Korruptsioonibaromeeter on täiendav võimalus saada parem ettekujutus, mis valdkonnad vajavad Eesti korruptsioonivastases tegevuses rohkem tähelepanu. Korruptsioonibaromeeter täiendab korruptsiooni tajumise indeksit, mida on Eestis juba aastaid mõõdetud, teatas ühingu Korruptsioonivaba Eesti juhatuse esimees Jaanus Tehver.

Korruptsioonibaromeeter on suurim rahvusvaheline arvamusküsitlus inimeste arvamustest ja kogemustest korruptsiooni kohta.  Baromeeter uurib, kas korruptsioon on viimase aastaga kasvanud ja milliseid institutsioone peetakse enim korrumpeerunuks. Samuti soovib uuring teada, kas küsitletud on andnud viimase aasta jooksul altkäemaksu.

Baromeeter on Eesti jaoks uus mõõdik, aga rahvusvaheliselt on seda küsitlust läbi viidud alates 2003. aastast.

Ühing Korruptsioonivaba Eesti on avalikes huvides tegutsev mittetulundusühing, mille eesmärgiks on korruptsiooni vastu võitlemine ning läbipaistvuse suurendamine ühiskonnas ning Transparency Internationali esindaja rolli täitmine Eestis.

 

Allikas: BNS

Loe lisaks: Korruptsioonivaba Eesti

Foto: voices-against-corruption.ning.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt