USA konservatiivsed aktivistid eelistavad presidendina Rand Pauli

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. märts 2013 kell 16:58rand-paul-israel-tour-wraps-up-as-ehud-barak-arrives-in-d-c-73257

USA konservatiivsed aktivistid valisid Teepartei ühe populaarsema poliitiku, senaator Rand Pauli oma kandidaadiks 2016. aasta presidendivalimistel. Konservatiivide poliitkomiteede konverentsil (CPAC) peetud valimistel edestas Paul laupäeval napilt senaator Marco Rubiot, kes samuti väidetavalt Valgesse Majja pürib, kogudes 25 protsenti Rubio 23 protsendi vastu, kirjutas BNS.

 

Kentucky senaatori sõnul aitas tema šansse tõsta 13-tunnine boikotiaktsioon senatis, millega ta üritas takistada John Brennani määramist Luure Keskagentuuri (CIA) juhiks. Ta kasutas blokeerimistaktikat selleks, et nõuda president Barack Obama demokraatide valitsuselt vastuseid droonide kasutamise ulatuse kohta.

Endine presidendikandidaat Rick Santorum sai konverentsil kaheksa protsenti häältest, talle järgnes New Jersey osariigi kuberner Chris Christie seitsme protsendiga. Mitt Romney asepresidendikandidaat mullustel presidendivalimistel Paul Ryan kogus kuus protsenti.

Koosolekul kerkis Paul esile vabariiklaste juhtiva kriitikuna, kes otsib pärast mullust valimiskaotust mooduseid partei uuendamiseks. “Vana Vabariiklik Partei on muutunud kopitanuks ja sammaldunuks,” lausus ta. “Meie parteid koormab ebajärjekindel lähenemine vabadusele. Uus Vabariiklik Partei peab oma lipukirjaks võtma vabaduse majanduslikus ja isiklikus sfääris.”

 

Rand Paul käib isa jälgedes

Ka ajaleht Washington Post ja mitmed poliitilised blogid peavad Rand Pauli Jeb Bushi ja Hillary Clintoni kõrval üheks tõenäolisemaks ja tugevamaks presidendikandidaadiks. Eelmistel presidendivalimistel kandideeris Rand Pauli isa Ron Paul, kelle võitlust vabama USA eest Rand nüüd jätkab. Eelmisel aastal liikus palju (ka kriitikute ja ekspertide poolt kinnitatud) jutte, et mitmes osariigis toimus valimispettus ja Ron Paul oleks tegelikult pidanud nii mitmeski kohas võitma.

 

 

Allikad: BNS, Washington Post, Examiner, Infowars, Examiner 2, Fox19, Reuters blogs

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt