Kas III maailmasõda on alanud?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. veebruar 2013 kell 9:38



III maailmasõja toimumise kohta on spekuleeritud juba kümmekond aastat. Erinevate arvamuste kohaselt algas see 2013, 2011, 2010, 2008, 2006 jne. Mõningad peavad sõja alguspunktiks 11. septembrit 2001. Fakt on see, et viimane kümnend on olnud eriti konfliktiderohke ja suur osa maailmast on neist ühel või teisel viisil osa võtnud, sealhulgas ka Eesti. Telegram teeb internetis leiduvast III maailmasõja ja selle tagamaade kohta käivast materjalist lühikese ja lihtsustatud kokkuvõtte.

 

Kui I ja II maailmasõda toimusid enamjaolt Euroopa pinnal, siis III maailmasõjas käivad lahingud kahel väga erineval “mänguväljakul”. Esimene nendest sõdadest ehk füüsiline sõda leiab aset peamiselt Aafrikas ja Lähis-Idas (aga ka Lõuna-Ameerikas), kus omavahel sõdivad ühelt poolt USA ja Euroopa Liit, teiselt poolt Hiina ja Venemaa. Teine sõda on infosõda, mida peetakse interneti ja meediaväljaannete kaudu. Seda viimast on kommenteerinud ka USA riigisekretär Hillary Clinton, kes 2011. aastal ühes sõnavõtus tunnistas, et Ühendriikide peavoolumeedia on kaotamas infosõda välismaisele ingliskeelsele alternatiivmeediale.

 

III maailmasõda eristavad kahest esimesest veel ka globaalsete organisatsioonide nagu näiteks NATO ja ÜRO olemasolu. Esimene neist on sõjaline liit, kelle egiidi all sooritatakse sõjalisi operatsioone. Teise liidu eesmärgiks on rahu ja julgeoleku tagamine – tema heakskiidul sooritatakse rahuvalvamise operatsioone. Sõjalistest operatsioonidest erinevad rahuvalveoperatsioonid… põhimõtteliselt mitte millegi poolest. Kannatajateks on alati kohalikud tsiviilisikud, kes kaotavad oma kodu, pere, tervise, töö, sõbrad, mõistuse, elu…

Kui üks nendest organisatsioonidest annab heakskiidu sinu riigi alustatud ründe- või rahuvalvamisoperatsioonile, on sinu selja taga kogu maailm. Mõned riigijuhid on läinud isegi nii kaugele, et ei küsi teise riigi ründamiseks enam luba oma parlamendilt, vaid lepivad heakskiiduga ühelt neist organisatsioonidest. Näiteks võib tuua USA 2012. aasta otsuse Süüriasse minemiseks. President Barack Obama andis sellele rohelise tule, leppides vaid ÜRO loaga, kongress jäeti otsuse tegemisest kõrvale, mis on tegelikult põhiseaduse vastane. Kongressi ees aru andes ütles kaitseminister Leon Panetta, et nende eesmärk on otsida rahvusvahelist nõusolekut ja siis tulla kongressi juurde ja neid teavitada. Hiljem vahendas CNN, et ametlikult on kinnitatud Panetta vääritimõistmist. See ei tee aga olematuks fakti, et otsus oli tehtud ilma kongressita ja sisenetud järjekordsesse riiki.

 

Ütlemisi III maailmasõja kohta

– 2006. aastal sõnas USA Kongressi eksspiiker Newt Gingrich, et III maailmasõda on sisuliselt alanud. Oma väite kinnituseks viitas ta terroriaktidele Indias, Afganistanis ja Iraagis; Põhja-Korea raketikatsetustele; terroristide plaanidele ja nende kinninabimisele USA-s, Kanadas ja mujal; eeskätt aga Lähis-Ida viimase 20 aasta ägedaimale relvakonfliktile.

– 2006. aastal arvas Ühendriikide president George W. Bush, et käesolev terrorismivastane sõda on nagu III maailmasõda.

– 2007. aastal kommenteeris president Bush, et kui maailm on huvitatud III maailmasõja ärahoidmisest, siis tuleb takistada Iraani tuumarelva saamast.

– 2010. aastal ütles Vene geopoliitika analüütik Konstantin Sivkov, et III maailmasõda on juba pikemat aega passiivselt käärinud, kuid ametlikult alustatakse seda aastal 2014 – täpselt sada aastat pärast I maailmasõja algust. Ta on veendunud, et sõja põhjused on seotud vaid raha ja võimuga ning leiab, et selle saavad peatada ainult inimesed ise. “Me peame peatama need ambitsioonikad, ahned, häbitud ja kohati rumalad poliitilised jõud. Seda aga saab teostada vaid kogu maailma haarava ühise aktsiooni läbi,” arvab Sivkov.

– 2010. aastal kirjutas Kanada majandusprofessor Michel Chossudovsky, et III maailmasõja dirigendikeppi hoiab Pentagon ning sõja tulemusena soovitakse erinevate institutsioonide ja liitude kaudu saada kontrolli kogu maailma üle. Ta on seisukohal, et sõja vallandab Iisraeli ja Iraani vaheline konflikt. Chussudovsky ilmutas 2011. aastal ka raamatu “Towards a World War III Scenario: The Dangers of Nuclear War” (“III maailmasõja stsenaariumi poole: tuumasõja ohud”).

– 2011. aastal kirjutas uuriv ajakirjanik Wayne Madsen samuti, et uut maailmasõda juhitakse Pentagonist. Tema sõnul kasutatakse selle sõja pidamiseks ära meediat, kellele söödetakse ette “uudiseid”, mis õigustavad rünnakuid ja “rahuoperatsioone”. Madsen on seisukohal, et III maailmasõda on juba alanud.

– 2011. aastal esitas küsimuse, kas III maailmasõda on alanud, oma blogis keskerakondlane Heimar Lenk, kes pidas sõja võimalikuks alguseks liitlasvägede rünnakut Liibüale.

– 2011. aastal ütles USA riigisekretär Hillary Clinton: “Me oleme infosõjas ja me oleme seda sõda kaotamas.”

– 2012. aastal kommenteeris Iraani kindral Amir-Ali Hajizadeh, et Iisraeli rünnak Iraanile võib vallandada III maailmasõja.

 

Kas III maailmasõda on siis alanud või mitte? Seda võib igaüks ise järeldada. Kui maailma juhid jõuavad lõpuks otsusele, kes, kus ja mis põhjusel uut maailmasõda alustas, saame sellest lugeda peavoolumeedia veergudelt. Seni aga peame ise spekuleerima.

 

Allikad ja lisalugemist: Strategic Culture Foundation, Raw Story, News Junkie Post, Estonian World Review, Heimar Lengi blogi, Global Research, New Dawn, New York Times, Xinhua, Daily News & Analysis

 

Toimetas Mariann Joonas



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt