USA mereväe laserrelv – samm sõjapidamise tuleviku suunas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. aprill 2013 kell 19:50 

USA merevägi kasutas võimsat laserrelva mehitamata lennuki allatulistamiseks ning hakkab neid relvi oma laevadele paigaldama, väites, et tegemist on sõjapidamise tulevikuga, kirjutab Delfi.

 

„Tulevik on käes,“ ütles USA mereväe laserrelvatehnoloogia arendusprogrammi esindaja Peter Morrison The Guardiani vahendusel.

Laserrelvasüsteemi (Laser Weapon System) on siiani kasutatud üksnes droonide allatulistamiseks polügoonidel, kuid mereväe sõnul muudab see kogu sõjapidamise tulevikku. Kuna relv töötab elektriga, võimaldab see tulistada seni, kuni voolu on, ning üks lask maksab vähem kui üks USA dollar.

Prototüüp, mille hind ühe ametniku sõnul on 31–31 miljonit dollarit, paigaldatakse ujuvbaasile USS Ponce Lähis-Idas 2013. aasta oktoobris.

„Võrreldes sadade tuhandete dollaritega, mis maksab ühe raketi väljatulistamine, mõistate selle eeliseid,“ ütles USA mereväe kontradmiral Matthew Klunder, lisades, et merevägi loodab, et vaenlase raketid ei suuda varsti enam ülitäpse, valguse kiirusel liikuva laserkiire eest kõrvale põigelda.

USA kongressile esitatud raportis kiidetakse lasertehnoloogiat, ent juhitakse tähelepanu ka selle puudustele: näiteks võidakse tabada ka lennukeid ja satelliite ning laserrelv ei tööta laitmatult vihmase või uduse ilmaga.

 

 

Allikad: Delfi, Guardian, Examiner

Foto: Local UK News

 

Toimetas Õnne Puhk

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt