Telegrami järjejutt: Ennustused, mis läksid täide I

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. august 2023 kell 16:47



Inimesed on teinud kõiksuguseid ennustusi juba aegade algusest – kasvõi alates sellest, kui ennustati, kas kütid tulevad jahilt saagiga tagasi või ei. Tänapäeval on selle sõnaga seostatud pigem maailmalõpu kuulutamist, aga ka maailma arenemise ettekujutamist. Sellel nädalavahetusel toome teieni lood kümnest inimesest, kes julgesid unistada ja fantaasial lennata lasta. Nüüdseks on aga selge, et nende lennukad ennustused ongi tõeks saanud.

 

1987. aastal tootis Apple firma toonase tegevjuhi John Sculley kontseptsioonile toetudes video nimega “Knowledge Navigator” (tõlkes teadmiste navigaator), kus kujutati 25 aasta pärast olemasolevat tehnoloogiat. Videos näidati professorit, kes valmistus loenguks ning kasutas selleks prototüüp-iPadi ehk lamedat puutetundliku ekraaniga tahvelarvutit. “Knowledge Navigator” ise on aga häälega kontrollitav assistent.

Oma tööd tehes võtab professor vastu kolleegi videokõne, mis on tänu Skype’ile ja teistele programmidele meile hästi tuntud. Mis aga teeb selle tulevikku ennustava video kummaliseks, on ajaline täpsus, millega virtuaalset assistenti kujutati. Kui professor otsib viie aasta tagust uurimistööd, tuuakse välja dokument aastast 2006 ning kalendris on näha kuupäev 16. september. See tähendab, et videos toimuv leiab aset 16. septembril 2011. aastal. Hääljuhitava assistendi Siriga varustatud iPhone 4S-i esialgne väljalaskekuupäev oli 4. oktoober 2011 ehk vaid paar nädalat pärast  videos kujutatud aega. Muidugi saab vaielda, kas videos ennustati tulevikku või hakati tulevikku kujundama selle video järgi.

 

1900. aastal tegi ameeriklasest ehitusinsener nimega John Elfreth Watkins arvukalt ennustusi selle kohta, milline võib maailm olla saja aasta pärast. USA koduperenaiste ajakiri Ladies’ Home Journal avalikustas neist mõned artiklis “Mis võib juhtuda järgmise saja aasta jooksul“ (“What May Happen In the Next Hundred Years“).

Watki

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt