USA suurendab sõjalist kohalolekut Aasias

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. august 2013 kell 16:03philippine-usa-flag

USA ja Filipiinide ametnikud alustasid kolmapäeval läbirääkimisi uue kaitsekokkuleppe üle, mis suurendaks Ühendriikide sõjalist kohalolekut riigis. Ühelt poolt pakuks see Filipiinidele kaitset Hiina eest, teisest küljest aga annab USA-le võimaluse oma kohalolekut kogu Aasias suurendada.

 

Leppega paraneks USA vägede juurdepääs Filipiinide sõjaväebaasidele, piirkonda toodaks lennukeid, laevu ja muud sõjatehnikat.

Filipiinide kaitseminister Voltaire Gazmin ütles, et Ühendriikide suurema kohalolekuga kaasneks ka rohkem ühiseid sõjaväeõppusi. Tema sõnul aitaks see tänu tõhusamale infovahetusele Manilal paremini avastada ja nurjata sissetunge Lõuna-Hiina merel.

Ameerika sõduritel oleks aga keelatud sekkuda regulaarsetesse julgeolekuoperatsioonidesse. Filipiinide soov kaitsevõimet tugevdada langeb kokku Washingtoni plaaniga viia sõjalise kohaloleku raskuskese Aasiasse.

 

 

Allikad: BNS, ABS CBN News

Loe lisaks: Reuters

Pilt: brecorder.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.