Malaisia sissetungijad on tegelikult Al Qaeda rakuke?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. märts 2013 kell 11:07al qaeda

Veebruaris sõitsid hinnanguliselt 100-300 võitlejat Filipiinide lõunaosas asuvalt saarelt Malaisia saare Borneo põhjaossa, et kuulutada enda omaks Sabah’ osariik, mis kunagi nende esivanematele kuulus. Teateid on erinevate allikate andmetel 30-60 hukkunust, kuid Malaisia kaitseminister keeldus sissetungijate nõudmisetele vastamast ning vaherahu välja kuulutamast.

Võitlejaid on raske tabada, sest nad sulanduvad kergesti kohaliku rahva sekka ning paljudel neist arvatakse piirkonnas ka sugulasi olevat. Tegemist on Malaisia lähiajaloo ühe tõsisema julgeolekukriisiga, milles alternatiivne meedia näeb palju enamat kui lihtsalt veidra grupeeringu vallutussoovi.

Nimelt kirjutas Tony Cartalucci artikli selle filipiinlaste klanni ja tuntud terroriorganisatsiooni Al Qaeda seotusest, väites, et Lääs otsib põhjusi ka Malaisiale terroristidega sõdimise ettekäändel “appi minna”. Cartalucci veendumuse kohaselt juhitakse kogu terrorivõrgustikku Saudi Araabiast, millel on riigikorrale vaatamata USAga väga soojad suhted. Mõlema riigi huvides on õõnestada Malaisia valitsust, mis on heades suhetes Venemaa, Iraani ja Hiinaga.

 

Allikad: Infowars, Sydney Morning Herald, CNN

Loe lisaks: Delfi, Postimees

  Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt