Suurriikide loogika: terroristide relvastamine päästab inimelusid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. mai 2013 kell 16:35Suurbritannia ja Prantsusmaa otsivad võimalusi Süüria ametliku opositsiooni relvastamiseks, selgub Briti ajalehe The Daily Telegraphy’i kätte jõudnud konfidentsiaalsetest dokumentidest. Selleks oleks vaja lõpetada Euroopa Liidu relvaembargo, mis pandi Süüriale, et takistada relvade jõudmist Süüria valitseva režiimi kätte.

 

Dokumendis on kirjas, et: “Olukord Süürias on järsult halvemaks muutumas. Keemiarelvade tõenäolise kasutamise ja kasvava äärmuslusega on konflikt jõudnud veelgi ohtlikumasse faasi. Me peame kaaluma kõiki võimalusi, seal hulgas võimalust anda edasist abi mõõdukale Süüria opositsioonile. See kaitseks ka tsiviilisikuid ja päästaks elusid. Kõige olulisem on, et see annaks meile võimaluse paindlikult reageerida konflikti võimendumisele, näiteks keemiarelvade kasutamisele.”

Seda ettepanekut hakatakse arutama välisministrite kohtumisel 27. mail Brüsselis, kus see ilmselt hääletatakse maha, sest Saksamaa on relvaembargo tühistamise vastu.

Suubritannia diplomaadid on rõhutanud, et kuigi Suurbritannia toetab emargo kaotamist, et ole veel mässuliste relvastamiseks otsust tehtud.

 

Venemaa on valmis Süüria valitsuse relvastamiseks

Iisrael on hoiatanud USA-d, et Venemaal on kavas müüa Süüriale raktisüsteeme, mis raskendaksid mõleldavat välisinterventsiooni, vahendas BNS Wall Street Journalit.

Lehe andmetel on Iisrael varustanud Washingtoni infoga lähiajal kavandatava müügi kohta, mis annaks Süüria käsutusse Vene õhutõrjeraketipatareid S-300. Süüria on olnud aastakümneid Moskva lähedane sõjaline liitlane ja Venemaa on takistanud ka rahvusvahelisi püüdeid isoleerida president Bashar al-Assadi režiim.

 

Allikad: The Telegraph, BNS

Foto: anamericanalarmclock.blogspot.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt