Iisrael korraldas droonirünnaku Egiptuses

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. august 2013 kell 18:41Egiptuses Siinai poolsaarel hukkus reedel Iisraeli mehitamata luurelennuki rünnakus viis arvatavat islamisti ning hävis nende raketiseadeldis, teatasid Egiptuse julgeolekuametnikud. Siinail tegutsev terrorivõrgustikuga Al-Qaeda seotud rühmitus Ansar Beit al-Maqdis ütles internetiavalduses, et rünnaku sihtmärgiks olid tema võitlejad, vahendas BNS.

 

Rühmituse sõnul sai Egiptuse õhuruumi sisenenud drooni rünnakus surma neli võitlejat, kes valmistusid piiriüleseks raketirünnakuks Iisraelile. Ohvrid kuulusid Siinai hõimudesse, kuid raketimeeskonna juht pääses rünnakust eluga. Tundmatuks jääda soovinud Egiptuse julgeolekuametnikud rääkisid viiest ohvrist. Mõlema poole sõnul tabas droonirünnak piirkonda piirist viie kilomeetri kaugusel Egiptuse territooriumil.

Rünnak toimus päev pärast seda, kui Iisrael sulges lühiajaliselt oma Punase mere kuurorti Eilati lennuvälja, viidates julgeolekuohule. Eilati linna on varem Siinailt rakettidega rünnatud.

Iisrael ei ole rünnakut ametlikult kommenteerinud, mis viitab sellele, et kui juudiriik tõepoolest õhulöögi andis, siis püütakse mitte tekitada piinlikkust Egiptuse relvajõududele. Egiptuse sõjaväe esindaja lükkas samuti teated droonirünnakust tagasi, kuid ei pakkunud vähemalt nelja inimese elu nõudnud plahvatusele ka muud seletust, kuid riigimeedia teatel oli rünnaku taga Egiptuse helikopter.

Kui rünnak tõepoolest aset leidis, annab see märku uuel tasandil julgeolekukoostööst Egiptuse ja Iisraeli vahel pärast Egiptuse eelmise presidendi Mohamed Morsi kukutanud sõjalist riigipööret juulis. Egiptuse sõjavägi süüdistas Morsit ja tema Moslemivennaskonda islamisisside tegevusele Siinail läbi sõrmede vaatamises.

Kolmapäeval teatas Egiptus, et nad on alates Morsi kukutamisest ehk 3. juulist tapnud Siinai poolsaarel 60 islamimässulist.

 

Allikad: BNS, Reuters

Foto: timesofisrael.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt