“Vabastatud Django” võeti Hiinas maha ülestõusule õhutamise tõttu?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. aprill 2013 kell 17:48Film “Vabastatud Django”, millest pidi saama esimene režissöör Quentin Tarantino film, mida Hiinas näidatud, võeti sõna otseses mõttes viimasel minutil programmist maha. Lisaks filmis sisalduvale vägivallale ja alastusele võis tsensuuri põhjuseks olla see, et film räägib allasurutute ülestõusust kehtiva korra vastu.

 

Neljapäeval pidi “Vabastatud Django” esilinastuma kinodes üle terve Hiina, kuid töötajad väidavad, et riigi poolt kontrollitud filmilevitaja andis käsu linastused peatada, tuues põhjenduseks ebamäärase tehnilise probleemi. Väidetavalt on nii tuntud filmi ootamatult levist maha võtmine enneolematu ning tekitab seetõttu ka mitmeid spekulatsioone ning suurt segadust Hollywoodi filmitööstuses.

Filmide karmikäeline tsenseerimine on Hiinas tavapärane praktika ning sellest ei pääsenud ka “Vabastatud Django”, mille puhul räägiti veriste stseenide pehmendamisest. Sellel aastal lõigati Hiinas “Pilveatlas” armustseenide arvelt 40 minutit lühemaks, “Skyfallis” muudeti ära kõik Hiinat halvas valguses näitavad kohad.

Pole veel selge, kas “Vabastatud Django” läheb Hiina kinodes uuele katsele või mitte.

 

 

Allikad: The Telegraph, Independent

Foto: online.wsj.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt