Väidetav koraani rüvetamine vallandas Jeruusalemmas kähmluse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. märts 2013 kell 16:27 

Palestiinlaste hulgas levinud kuuldused Iisraeli politseinikust, kes koraani maha viskas ja selle peal trampis, vallandasid täna Jeruusalemma Al-Aqsa mošee juures kähmluse märulipolitseinikega, vahendab BNS.

 

Politsei pressiesindaja Micky Rosenfeld ütles, et umbes sada protestijat, paljud neist maskides, ründasid politseid, kes vastas paukgranaatidega. “Politsei suunas visati süütepomme,” ütles ta ja lisas, et rahvahulgast visatud kivid vigastasid mitut politseinikku, kes toimetati haiglasse.

 

Sündmuspaigal viibinud AFP ajakirjanik ütles, et kokkupõrke ajendasid Palestiina ajakirjanduse väited, et üks politseinik olevat pühapäeval ühes islami tähtsamas pühapaigas koraani maha visanud ja jalgadega selle peal trampinud. “See on täiesti vale,” ütles Rosenfeld, kelle sõnul kukkus koraan maha naise käes, kes üritas takistada iisraellaste sisenemist mošee territooriumile. “Nad tõkestasid tee pingiga ja üks pingil istunud naine luges koraani,” seletas pressiesindaja. “Kui pink kõrvale tõsteti, kukkus koraan maha. Koraan võeti üles ja anti daamile tagasi ning politsei ei teinud midagi valesti.”

 

Al-Aqsa mošee ümbruses on olukord juba mitu nädalat pinev olnud, usklikud on korraldanud seal protestiaktsioone Iisraeli vanglates näljastreiki pidavate palestiinlaste toetuseks. Viimase aja vägivallapuhangud okupeeritud läänekaldal annavad põhjust muretseda palestiinlaste võimaliku ülestõusu pärast enne Barack Obama märtsi lõpus plaanitavat visiiti Jeruusalemma ja Ramallahisse Jordani läänekaldal.

 

Allikad: BNS, Global Post, World News

Toimetas Õnne Puhk

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt