Iisraeli õhutõrje kaitseb Obamat tema enda kaitsealuste eest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. märts 2013 kell 19:15 

USA president Barack Obama väisab järgmisel nädalal Iisraeli ning tema kaitsmiseks tuuakse välja ka Iisraeli uhkuseks olev raketitõrjerelv Raudkuppel (Iron Dome). Tavaliselt riigivisiite puudutavaid turvameetmeid ei avalikusta, kuid algne kava nägi isegi ette Obama tutvumist raketikilbiga.

 

Uudisteportaal Infowars.com vahendab, et Obama tarbeks paigaldatava tõrjerelva ülesandeks on teda kaitsta peamiselt Süüriast tuleva ohu eest. Nimelt kinnitavad arvukad raportid, et USA valitsuse poolt toetatavate Süüria mässuliste eesotsas on terroristlik rühmitus Jabhat al-Nusra, kelle kontol on arvukalt rünnakuid. Hiljuti võttis grupeering omaks bussi pommitamise, mis tappis 60 tsiviilisikut. Al-Nusrat seostatakse ka Iraagi Al-Qaedaga.

USA huvides on aga Süüria destabiliseerimine ning valitsus pigistab terroristode abistamise suhtes silma kinni. Kui USA aitas Liibüa mässulisi Gaddafi kukutamisel ning tulemuseks oli nende konsulaadi ründamine Benghazis, siis nüüd on Iisrael sunnitud kaitsma Obamat tema enda kaitsealuste eest.

 

Allikad: Infowars, Debka, Wikipedia artikkel Raudkuplist 

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt