Video: Rand Paul vs Moderna tegevjuht müokardiidist + andmed Covidi surmadest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. märts 2023 kell 16:48Foto: ekraanikuva

2020. aasta mais rõhutas senaator Randal Howard Paul, et Covidi liikumispiirangud kujutavad endast Kentucky osariigi demokraatliku kuberneri Andy Beshearidiktatuuri“. 2021. aasta mais ütles Paul, et ta otsustas COVID-vaktsiini endale mitte teha, öeldes muuhulgas, et „vabas riigis… [peab] iga inimene saama teha meditsiinilise otsuse ise.“ Hiljem vaidlustas ta vaktsiineerimisnõude. 2021. aasta augustis eemaldati Pauli sõnavõtud nädalaks YouTube’ist pärast seda, kui ta avaldas video, milles ütles, et maskid pole tegelikult tõhusad ning kutsus inimesi üles vastu seisma piirangutele ja sekkumistele. Allpool tänavu 22. märtsil eetris olnud ülekanne: Rand Paul küsib Moderna tegevjuhilt Stéphane Bancelilt Covid-19 vaktsiini seostest müokardiidi esinemisega noortel meestel.

 

Vaktsiini võimalik kõrvalmõju on saanud teaduslikes uuringutes palju tähelepanu. Senati tervishoiu-, haridus-, töö- ja pensionikomisjoni istungil küsis Paul Bancelit: „Kas pärast vaktsiini manustamist on 16–24-aastaste noorukite seas suurem müokardiidi esinemissagedus?

Kui Bancel üritas küsimusele mitte vastata, tuletas Paul talle meelde, et vastus peaks olema „jah või ei“, ja ta esitas küsimuse uuesti. Seekord Bancel vastas ametliku seisukohaga müokardiidi ja Covid-19 vaktsiini seostest: „CDC andmed on tegelikult näidanud, et inimestel, kes saavad vaktsiini, on vähem müokardiiti kui neil, kes saavad Covid-nakkuse.“

Kui Paul palus Bancelil vastust täpsustada, kordas Moderna tegevjuht oma vastust. Paul juhtis nüüd tähelepanu kuuele eelretsenseeritud uuringule, mis näitavad, et Banceli vastus ei ole õige.

„See pole tõsi,“ ütles Paul Bancelile. „Ma tahaksin lisada kuus eelretsenseeritud artiklit ajakirjast Journal of Vaccine, Annals of Medicine, mis ütlevad teie väidetele täiesti vastupidist.“

Siis paljastas Paul, et rääkis hiljuti Moderna presidendiga, kes väidetavalt tunnistas müokardiidi riski, mida Banceli sõnul ei eksisteeri. „Rääkisin teie presidendiga just eelmisel nädalal ja ta tunnistas omavahelises vestluses, et jah, müokardiidi risk on suurenenud,“ ütles Paul. „See, et te ei saa seda avalikult öelda, on üsna häiriv.“

Pingelise vestluse käigus avalikustas Bancel 400 miljoni dollari suuruse makse Moderna riiklikule allergia- ja nakkushaiguste instituudile osana valitsusasutuse ja Moderna vahelisest mRNA tehnoloogia ja intellektuaalomandi õiguste tehingust.

Vaata videot:

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt