Tartu kaasava eelarve rahvahääletusel on 74 linnakodaniku ideed

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. november 2013 kell 9:16Tartu kaasava eelarve rahvahääletusele läheb 74 ideed, mille hulgast saavad tartlased teha valiku 2.-8. detsembrini toimuval hääletusel. Kokku saatsid linlased kaasava eelarve protsessi 158 ideed, mida analüüsisid valdkondade eksperdid oktoobris toimunud aruteludel, teatas Tartu linnavalitsus BNS-ile. Hääletusele suunati 74 ideed, mille aluseks oli 99 linlastelt saadud ettepanekut – paljud sarnased ideed liideti kokku.

 

Hääletuselt jäi välja 59 ideed, mis ei ole 140 000 euro eest teostatavad, ellu viidavad tuleva aasta jooksul või ei olnud tegemist investeeringuga, mis oli samuti kaasava eelarve tegemisel eeltingimuseks seatud.

“Lähtusime ekspertgrupi töös põhimõttest, et rahvahääletusele jõuaks võimalikult suur osa esitatud ideedest, kuid sellele vaatamata tuli meil kokkuvõttes veidi rohkem kui kolmandik ideedest kõrvale jätta. Kuna viime kaasava eelarve menetlust läbi esmakordselt, siis kindlasti on vajalik sellest kogemusest õppida nii ideede esitajatel kui ka protsessi korraldajatel, et järgnevatel kordadel jääks sõelale üha rohkem esitatud ideedest. Tänan kõiki linlasi ja huvigruppe, kes linnaelu arendamise huvides oma ideed esitasid,” sõnas ekspertgrupi juht abilinnapea Raimond Tamm.

Tuleval teisipäeval kell 17.30 toimub Tartu loomemajanduskeskuses ideede tutvustusüritus, kuhu on oodatud kõik ideede esitajad ja huvilised.

Rahvahääletus kaasava eelarve idee valimiseks toimub 2.-8. detsembrini. Hääletada saab iga vähemalt 16-aastane isik, kelle elukoht on Eesti rahvastikuregistri andmetel Tartu linn. Hääletada saab ID-kaardiga, kuid kui seda ei ole või ei soovita elektrooniliselt hääletada, siis on võimalik oma hääl anda ka linnavalitsuse infokeskuses raekojas kõikidel hääletuspäevadel kella 10-18.

Rahvahääletuse tulemusel tekib ideede pingerida ja realiseerimisele kuuluvad üks või mitu enim hääli saanud ideed, mis mahuvad 140 000 euro sisse.

 

Allikad: BNS, Tartu linn

Foto: Geonarva / Wikimedia Commons

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt