Leedu kuumad uudised 18. veebruar – 3. märts

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. märts 2013 kell 10:44 

Kaziukase laadal pakuti ka poliitikat

Kaziukase laadal, mida on Vilniuses traditsiooniliselt peetud märtsi alguses 17. Sajandist peale, oli tänavu näha ka käsitöö ja muu tähtpäevalise kauba vahele peitunud Tööpartei letti. Praegu suurtes raskustes partei – nende hämaraid eelarveküsimusi menetletakse vastavates instantsides ja parteijuht sattus terviseprobleemiga haiglasse – laadakauba müügiga ei tegelenud, vaid piirdus partei reklaamnänni jagamisega laadalistele. Link.

 

Leedu tagastab Brüsselile 15 miljonit litti põllumajandustoetust

Leedul tuleb tagastada Brüsselile 15 miljonit litti põllumajandustoetust, kuna raha kasutamisel on tehtud Leedus vigu. Muidugi pole tegemist ainult Leedu eksimuste ja rahakaotusega: kokku on Brüssel tagasi nõudnud 400 miljonit eurot ja suuremad eurokontrollijatele vahele jäänud riigid on Suurbritannia, Itaalia ja Hispaania. Leedu naabrid Läti ja Leedu pääsesid puhtalt. Link.

 

Leedus puudub konkurents presidendi kohale

Kui väljakujunenud demokraatias on tavapärane, et aasta enne presidendivalimisi on põhikandidaadid teada, siis Leedus ei paista praeguse seisuga ehk aasta enne presidendivalimisi praeguse presidendi Grybauskaite kõrvale veel ühtegi kandidaati välja pakutud olevat. Link.

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt