Leedu kuumad uudised 4.–17. veebruar

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. veebruar 2013 kell 15:27 

Ukio Bankase kriis – rahvalt küsitakse, miks?

Leedu finantssüsteem puhastab ennast Snoras panga ja Ūkio Bankase sarnastest hämaratest asutustest. See on Skandinaavia gigantide ettevõtmine, kõrvaldamaks Leedu turult oma viimased kohalikud konkurendid. Tekib küsimus, kas keegi üritab miljardi või paari kadumise jälgi kaotada või segases vees nii hoopis teenida. Kes iganes selle taga ka poleks, kannatavad lõpuks tavakliendid. Link.

 

 

Leedu kardab arstide massilist lahkumist riigist

Kui praeguse tervishoiuministri poolt väljalubatud muudatused tervishoiusüsteemis, mis muu hulgas lööksid lahku erapraksise ja riikliku süsteemi ning keelaksid riigil erapraksises ravi andmise toetamise, peaksid jõustuma, on oodata 72% meditsiinitudengite ja residentide kolimist välismaale. 83% selle ala inimestest on aga ministri reformide vastu ja lausa 91% ei usu muudatuste edusse. Sellised tulemused selgusid Vilniuse ülikooli 400 meditsiinitudengi hulgas tehtud küsitlusest. Tudengid toetavad era- ja riigisüsteemis töötamise võimaluste kombineerimise jätkamist ning vaid 11% tahaks töötada ainult erapraksises ja vaid 5% ainult riiklikus süsteemis. Link.

 

Vilniuses tähistati Leedu iseseisvuspäeva tasuta ekskursioonidega

Vilniuses tähistati 16. veebruaril iseseisvuspäeva, pakkudes ka rahvale võimalust tutvuda Leedu omariikluse ja iseseisvusega seotud kohtade, sündmuste ja isikutega, korraldades tasuta ekskursioone. Ekskursioonide tutvustamiseks ja registreerumiseks seati üles koduleht www.v16.lt. Link.

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt