Esimesed raportid kolmnurksetest UFO-dest pärinevad 19. sajandist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. august 2013 kell 19:183. juulil andis USA raadiosaatele “Coast to Coast AM” intervjuu David Marler, kellel on olnud eluaegne huvi ufoloogia vastu. Ta liitus 1990. aastal Mutuali UFO-võrgustikuga, olles seal alguses uurija-praktikant ja hiljem Illinoisi osakonna direktor. David on praegu sõltumatu lendavate objektide uurija ja püüab kõikide UFO-nähtuste suhtes olla avatud meeltega. Ta tunnistab ka vajadust olla UFO-aruandeid uurides skeptiline, kuna andmetes on palju valetuvastusi ja pettusi. Marler kirjutas käesoleval aastal raamatu “Triangular UFOs: An Estimate of the Situation” (Kolmnurknsed UFO-d: Olukorra hinnang).

 

Mida sa oskad rääkida juhtumist, kus politseiohviserid nägid Illinoisis kolmnurkset lendavat objekti?

2000. aasta 5. jaanuari varahommikul märkasid politseiametnikud ja tsiviilisikud suurt tundmatut kolmnurkset objekti Illinoisi osariigis madalalt lendamas. Väikeettevõtte omanik Melvern Noll läks kontrollima oma ettevõtte torustikku, kuna ilmad olid külmad ja need võisid olla kinni külmunud. Kui ta väljus oma autost, et suunduda hoonesse, märkas ta ergast tähte taeva kirdehorisondi kohal. Mõni aeg hiljem, pärast torustiku ülevaatlust, tuli ta õue tagasi ja nägi, et objekt on ligemale tulnud. Noll kirjeldas lõunasse liikuvat õhulaeva kui kolmnurkset maja, millel olid kolmnurksed eredalt põlevad tuled. Kui UFO oli kaugemale lendamas, võttis Noll ühendust politseiga, kes seejärel alustas jälitustegevust. Võeti ühendust lähedal asuva sõjaväe lennubaasiga, kuid ei suudetud tuvastada, millega tegu on. Ohvitser Barton sõitis oma patrullautoga UFO suunas ning parkis tee äärde, et kirjeldada dišpetserile antud olukorda. Ta nägi endast aeglaselt üle lendamas jalgpalliväljaku suurust kolmnurkset hääletut objekti, mille põhja all olid erksad tuled – üks punane tuli ning kogu ühe külje ulatuses mitmete erinevate värvidega tuleriba. Siiani on jäänud saladuseks, millega tegu võis olla, kuid rahvusvahelise UFO-keskuse andmetel on sarnased tundmatud objektid enimnähtud.

Illinoisi juhtumi tunnistajad.

 

Mis on vanimad raportid, mida sa oled uurinud?

Vanim raport asub ajakirjas Scientific American ja see pärineb 1882. aastast. Grupp indiviide jälgisid Kuud, kui äkki märkasid kahte kolmnurkset UFO-t, mis helendasid. Tuntud ufoloog Donald E. Keyhoe kirjeldas 1895. aastal Šotimaal toimunud sarnase väljanägemisega õhulaevade sissetungi ja arvati, et need on maavälist päritolu, kuna sellel ajastul ei olnud vastavat lennutehnoloogiat. Keyhoe dokumeteeris lisaks kaks juhtumit 1890-ndatel, kus nähti kahte kolmnurkset lennumasinat, mille küljed olid 30 meetrit pikad. Need detailid kattuvad ka Belgia UFO-dega, mida nähti aastatel 1989-1990. UFO-laine tipnes sündmusega, kui avastati radarilt kaks tundmatut õhusõidukit, mida jälitati edutult kahe F-16 sõjalennukiga.

Millised on nende õhulaevade omadused?

Mitmed raportid räägivad UFO-dest, mis seisavad kohapeal, kuid kaovad siis silmapilgu jooksul taevalaotusesse. McDonnell Douglase pensionile jäänud lennukiinseneri dr Paul Czyszi hämmastas 5. jaanuaril 2000 toimunud intsident Illinoisis, kus pealtnägijatelt saadud andmetel liikus lendav objekt lahkudes ülehelikiirusel, ilma helibarjääri murdmiseta. Kõlab huvitavalt, kuna Belgia UFO-d, mida kaks sõjalennukit jälitasid, ei tekitanud samuti helibarjääri murdumist. Neid sõidukeid iseloomustab käivituse, aurupilvede, mootorihääle ja vertikaalstabilisaatorite puudumine. Me teame, et B-2 ja F-17 lennukid on kolmnurkse kujuga, kuid mitmed pealtnägijad kirjeldavad, et UFO-d lendavad  lame külg ees, mitte tipp. Kõik see näitab, et nende tehnoloogia lendamiseks ei ole tavapärane meie lennumeetoditega võrreldes.

Mis sa arvad, miks nad meid külastavad?

Need ojektid on siin väga pikka aega olnud ja arvatavasti neid juhivad intelligentsemad olendid, kes jälgivad meid. Ei ole teada, kas nad on sekkunud meie tegemistesse, kuid mõned õnnetusjuhtumid siiski on. 1995. aasta 6. jaanuaril lendas Inglismaal tundmatu kolmnurkne objekt Manchesteri lennujaama juures Boeng 747 niivõrd lähedalt mööda, et tekitas pingelise olukorra. Kahjuks on selle objekti väljanägemine ja identiteet teadmata, kuna piloodid ei osanud tuvasta lennumasinat ja radarid seda ei näidanud.

 

 

 

Kuula saadet (algab 1:16:28).

 

Fotod: ufoevidence.org, dbarkertv.com, g-ecx.images-amazon.com, upload.wikimedia.org, widescreen-wallpaper.eu, 2.bp.blogspot.com, files.abovetopsecret.com

 

Toimetas Laur Raudsoo

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt