Naabrid: Läti venelasi jätab Moskva kutse külmaks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. oktoober 2013 kell 9:01Russia_Latvia_LocatorIgal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 

Läti venelased ei kiirusta Venemaale kolima

Kuigi Venemaal on juba 6 aastat toiminud riiklik venelaste tagasi kodumaale kolimise toetamise programm, ei ole pakutavad hüved tekitanud näiteks Lätis elavate etniliste venelaste seas mingit erilist tungi Moskva kutsele reageerida.

Programmi tulemusena on kolinud Venemaale kokku 125 000 inimest ja ilmselt ei ole sellise tulemusega rahul ka võimuladvik, sest Putini ukaasiga on seatud 2014. ja 2015. aasta eesmärgiks 50 000 uut venemaalast aastas, mida peaks toetama ka kolimistingimuste soodsamaks muutmine.

Allikas: TV Net

 

Lätis toimus Legendide öö

26. oktoobri hilisõhtul peeti Lätis traditsioonilist Legendide ööd, mille käigus on külastajatele avatud sealsete legendidega elamuslikuks tutvumiseks mitmed kindlused, lossid, paleed ja mõisad.

Allikas: Delfi

 

Lätis avati ametlik euroinfokampaania

25. oktoobril avati Lätis ametlik eurole üleminemist toetav infokampaania, mis on eelkõige suunatud mitte eriti euromeelse elanikkonna teavitamisele nii uue raha kui sellega kaasneva osas.

Allikas: Delfi

 

 

Ain Hinsberg

Foto: ru.wikipedia.org

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.