84 protsenti Läti elanikest usub, et euro tõstab hindu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. oktoober 2013 kell 9:4684 protsenti Läti elanikest on veendunud, et Läti eurole üleminek toob kaasa hinnatõusu, ütles Läti rahandusministeeriumi euroteavitusosakonna juhataja Inara Rubene viitega septembris läbiviidud avaliku arvamuse küsitlusele.

 

Mais oli nii arvanud 70 ja juulis 78 protsenti vastanutest. “Hinnatõusu kartus võib olla üks põhjus, miks toetus eurole rahva seas nii visalt kasvab,” ütles ta ja lisas, et eurole ülemineku teavitustöö on väga oluline, sest on loomulik, et inimesed kardavad seda, mille kohta nad vähe teavad.

Hetkel viibki ministeerium erinevates linnades läbi euro-teemalisi loenguid ja individuaalseid konsultatsioone, kus inimesed saavad muuhulgas teada, et pangaarvel olev raha vahetatakse automaatselt eurodeks ilma teenustasuta.

Praegu toetab eurole üleminekut 40 protsenti ja vastu on 52 protsenti Läti elanikest. Samast uuringust selgus ka, et 93% lätlastest on teadlikud, et eurole üleminek toimub 1. jaanuaril 2014.

 

Allikad: BNS, NRA, BNN

Foto: merrypenny.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt