Naabrid: Moskvas toimus suur Putini-vastane protestiaktsioon

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. oktoober 2013 kell 15:10Hodorkovski solidaarsusüritustel loeti ette tema vanglapäevikut

25. oktoobril tähistati üle kogu maailma Mihhail Hodorkovski solidaarsuspäeva, sest tema arreteerimisest möödus kümme aastat. Üheks programmi osaks oli Hodorkovski vanglapäeviku ettelugemine, mis lisaks Venemaale toimus ka Berliinis, Pariisis ja mujalgi.

Allikas: The St. Petersburg Times

 

Venemaal on tehtud aastaga liiklustrahve 720 miljoni rubla eest

Venemaal olevat uued karmimad liikluseeskirjad ja nendega kaasnevad trahvid vähendanud eeskirjade vastu eksimist 20% võrra (2012. aasta septembris 6,5 miljonit menetlust ja 2013. aasta septembris 5,2 miljonit). Kõige märgatavam mõju olevat joobes ja lubadeta juhtimise kaasuste osas. Samas, avariide osas erilist mõju täheldatud ei ole. Venemaal on viimase aastaga välja kirjutatud liikluseeskirjade rikkumise eest tehtud trahve 720 miljoni rubla eest.

Allikad: Kommersant 1, Kommersant 2

 

Analüütik: Baltimaad kannatavad oma venevastase poliitika tõttu eelkõige ise

Peterburi ülikoolis veerandsada aastat Venemaa ja Baltimaade suhteid uurinud professori hinnangul kannatavad Baltimaad oma venevastase poliitika tõttu eelkõige ise. Analüütiku sõnul ei anna euroliidustunud Baltimaad endale aru, et eelkõige huvitavad Venemaad naabrussuhete korraldamine euroliidu ja SRÜ kontekstis, mitte aga üksikute ja eriti väikeste naabrite osas eraldi ehk viimased peavad ise suure naabriga suhete parendamiseks vaeva nägema.

Allikas: Komsomolskaja Pravda

 

Pühapäeval protesteerisid tuhanded venemaalased Putini oponentide represseerimise vastu

Tuhanded venemaalased marssisid pühapäeval läbi Moskva kesklinna, avaldades meelt president Vladimir Putini oponentide represseerimise vastu. Protestijad skandeerisid “Putin on varas” ja “Vabadus poliitvangidele!” ning kandsid lippe ja poliitilise tagakiusamise ohvrite portreid.

Politsei hinnangul oli meeleavaldajaid 4500 ja AFP korrespondendi sõnul vähemalt 6000. Mõned osalejad nimetasid osalejate arvuks koguni 10 000.

Venemaal toimusid 2012. aasta talvel massilised meeleavaldused häältevõltsimise ja Putini võimumonopoli vastu, kuid need kaotasid hoo pärast rida kohtuasju ning uusi seadusi, mis näevad sanktsioneeerimata protestide eest ette ränki trahve.

 

Allikas: BNS

 

 

Ain Hinsberg

 

Foto: ekraanikuva

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt