Uudiseid Lätist: riigi suhtes vaenulikud väliskanalite saated saavad piirangu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. märts 2014 kell 11:28Läti hakkab piirama väliskanalite riigi suhtes vaenulikke telesaateid

Lätis on hakatud seimi tasemel töötama väljaspool Lätti toodetavate, kuid kodumaal nähtavate ja Läti riigi suhtes valelike või provokatiivsete telesaadete ülekandmise piiramise võimaluste kallal. Lisaks Lätis vaadatavate Vene telekanalite senisele sellisele kahetsusväärsele käitumisele viidatakse meie lõunanaabrite juures nüüd värskemate näidetena ka Ukraina sündmuste “kajastamisele” Venemaa telekanalite poolt.

Allikas: Delfi.lv

 

Ühendriigid peavad Läti suurimaks inimõigusprobeelmiks korruptsiooni

Ameerika Ühendriikide riigidepartemang ehk välisministeerium avaldas eelmisel nädalal aruande inimõiguste olukorrast kogu maailmas ning Läti puhul on suurima inimõigusprobleemina toodud esile korruptsioon.

Nimelt olevat Lätis korruptsioon imbunud kõikidesse riigijuhtimise tasanditesse, kuid samal ajal ei tegevat Läti sugugi kõike, et sellega võidelda.

Allikas: Apollo

 

Pensionäride arvates teeb euroliit Lätit vaesemaks

Läti pensionärid ei ole rahul oma parlamendis toimuva debatiga tõusvate kommunaalhindade üle ning plaanitakse tulla seimi ette piketeerima, kui järgmine kord see teema jälle arutamisel on. Eriti emotsionaalsed ollakse energiahindade tõusu üle ja väidetakse, et plaanitav hinnatõus muudab asjakohased teenused pensionäridele kättesaamatuks. Väidetakse ka, et kui Lätis energiaturu vabakslaskmise ja seega turuhindade taga on euroliit oma nõuetega, siis Läti pensionäride arvates tegeleb euroliit Läti vaesemaks muutmisega.

Allikas: Apollo

 

Riias avaldati meelt Venemaa sekkumise vastu Ukrainas

Läti pealinnas Riias avaldasid sajad inimesed pühapäeval meelt Venemaa sekkumise vastu Ukrainas.

Demonstrandid kandsid Ukraina ja Läti lippe ning plakateid loosungitega “Ei sõjale!”, “Käed eemale Ukrainast!”, “Venemaa lõpeta, Ukraina verd on piisavalt valatud!”. Piketi korraldas vabaühendus Läti Ukrainlaste Kongress.

Allikad: BNS, Apollo (galerii)

 

Foto: askville.amazon.com

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt