Uudiseid Lätist: roolijoodikuid soovitakse karmimalt karistada

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. november 2013 kell 17:06drinking-and-drivingLätis soovitakse roolijoodikuid karmimalt karistada

79% majanduslikult aktiivseid Läti elanikke sooviksid karmistada roolijoodikute karistusi, kusjuures 51% asjakohasele küsimustikule vastanutest leidis, et joobes põhjustatud avariiga peaks kaasnema ka juhtimisõiguse kaotamine kogu eluks.

Allikas: Delfi.lv

 

Lätis esimese kuuga 420 topeltkodakondsuse taotlust

Lätis muutus oktoobri algusest võimalikuks topeltkodakondsus ehk Läti kodakondsuse võivad säilitada või taastada paljude teiste riikide (Euroopa Liidu ja NATO liikmesriigid jne) kodanikud. Sellega seoses on esimese kuuga sisse antud 420 avaldust. Eeldatakse, et tegelik buum tabab ametkondi alles mõne aja pärast, sest koos asjakohase avaldusega tuleb esitada ka hulk dokumente, mis eeldavad mõningast ettevalmistusaega.

Allikas: Delfi.lv

 

Lätis, Leedus ja Poolas seni suurim NATO õppus

Lätis, Leedus ja Poolas toimuv 6000 osalejaga Steadfast Jazz 2013 ja sellega kaasnevad manöövrid Baltic Host 2013 on läbi ajaloo suurim NATO õppus selles regioonis. Kaasatud on 19 riigi sõjajõud NATO-st ning partneritena Rootsist ja Ukrainast. Vaatlejate poolel osaleb ka Venemaa.

Allikas: Delfi.lv

 

Foto: usdailyreview.com

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.