Pussy Rioti vangistatud liikme kadumisest on möödas 19 päeva

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. november 2013 kell 17:35267201661Eelmisel aastal Moskva Lunastaja Kristuse kirikus toimunud Vladimir Putini vastase aktsiooni eest  kaheaastast vanglakaristust kandva punkbändi Pussy Riot liikme Nadežda Tolokonnikovaga pole tema lähedased ega advokaat saanud ühendust juba alates 21. oktoobrist. Väidetavalt viidi naine üle kinnipidamisasutusse Siberis, kuid perekonnal ei õnnestu teada saada, kuhu täpsemalt. Eile tegi inimõiguste eest seisev organisatsioon Amnesty International omapoolse avalduse, kus nõutakse Vene võimudet Tolokonnikova asukoha avaldamist.

 

Nadežda Tolokonnikova oli varem Mordva kinnipidamisasutuses, kus ta alustas ülemöödunul kuul näljastreiki, et juhtida tähelepanu sealse paranduskoloonia ebainimlikele tingimustele. 23-aastane naine väitis ka, et vanglaametnik ähvardas teda tappa.

Septembri lõpus vanglahaiglasse toimetatud Tolokonnikova viidi läinud kuu lõpus tagasi kinnipidamisasutusse, kus ta teatas kavast alustada uut näljastreiki. Seejärel teataski vanglaamet kavast viia ta üle teise kinnipidamisasutusse, väidetavalt selleks, et tema turvalisus tagada.

Pole selge, kuhu Tolokonnikova toimetati. Abikaasa Pjotr Veržilovi andmetel on naine Siberis ja hetkel on mees seal, 4500 kilomeetri kaugusel Moskvast, ka ise naist otsimas. “Nad tahavad ta maailmast ära lõigata,” arvas Veržilov, kelle sõnul langetati otsus tema abikaasa teise karistusasutusse viia Moskvas. Mehe sõnul on tegemist võimude kättemaksuga.

 

 

Allikad: Amnesty International, BNS, Postimees, BBCFoto: rapsinews.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt